משחק הפעולה מרובה המשתתפים PUBG (או בשמו המלא Playerunkown’s Battlegrounds) נחשב לפני כשנה ללהיט המבטיח של תעשיית הגיימינג, כאשר הגיח משום מקום והגיע בתוך זמן קצר לשיאים של יותר משלושה מיליון שחקנים המחוברים אליו בו-זמנית. אולם הנתונים העדכניים מראים כי כמות השחקנים שחוזרים אליו מידי חודש הולכת וקטנה מאז תחילת השנה הנוכחית.

לפי המספרים המופיעים באתר Steam Charts העוקב אחר נתוני שירות המשחקים Steam, שיא כמות השחקנים ב-PUBG נרשם בחודש ינואר 2018 כאשר המשחק הגיע ל-3,236,027 שחקנים מחוברים. מאז נרשמה בכל חודש ירידה, לרוב דו-ספרתית, בכמות השחקנים, עד הנתון הנוכחי: 1,750,216, כמעט מחצית מהשיא.

נתון נוסף, אולי מדאיג אף יותר מבחינת חברת הפיתוח PUBG Corporation, הוא שבמקביל לצניחה שנרשמה בכמות השחקנים, התרחשה צמיחתו המטאורית של Fortnite – משחק פעולה בעל מצב ״באטל רויאל״ המזכיר מאוד את זה של PUBG, עד כדי שמפתחיו סבורים כי מדובר בעילה לתביעה משפטית על הפרת זכויות יוצרים.

כמובן שהעניין עדיין לא גמור: רק לאחרונה זכה PUBG לעדכון משמעותי, הכולל מנוי עונתי (Event Pass) המזכיר את תכנית המנויים הפופולרית של Fortnite. כמובן שגם לאחר הצניחה, PUBG נותר אחד המשחקים הפופולריים ביותר בעולם, ומשחק הפעולה המצליח ביותר ב-Steam. נתון של 1.7 מיליון שחקנים, גם אם הוא נמוך יחסית לחודשים קודמים, הוא עדיין מספר שרוב מפתחי המשחקים היו שמחים לראות.