הפרופיל המקוון ברשת ה-PlayStation Network, ה-PSN ID, אינו מאפשר שינוי וכך המשתמשים נאלצו להישאר איתו לתמיד, עד עכשיו. סוני הודיעה כי היא מאפשרת לשנות את הכינוי, בהתאם למספר הגבלות.

האפשרות לשינוי מזהה מקוון הייתה בתקופת ההרצה מאז אוקטובר האחרון. כעת לאחר שזו נבדקה באופן מצומצם היא זמינה כאמור אל כלל המשתמשים. כאשר משתמש שיחפוץ בשנוי שם יוכל לגשת להגדרות הקונסולה או למלא את הפרטים בטופס מקוון ייעודי דרכו ניתן לבצע את השינוי.

על פי החברה, השינוי הראשון הוא ללא תשלום כלל, כאשר עבור השינוי השני ואילך תדרוש החברה תשלום של 9.99 דולר או 4.99 דולר למנויי שירות ה-PlayStation Plus וזאת כדי למנוע ניצול לרעה של המערכת. לאחר השינוי, המזהה החדש והן הישן יופיעו זה לצד זה למשך תקופה של 30 יום.

על פי פרסום שאלות ותשובות בנושא בבלוג האמריקאי של PlayStation צויין כי כל הכותרים ששוחררו לאחר ה-1 באפריל 2018 אמורים לתמוך באפשרות הזו ולפעול ללא בעיה. עם זאת ישנם כותרים ישנים יותר שעלולים לא לתפקד כשורה לאחר השינוי של המזהה המקוון, בניהם: Dis Jam, On Rush, Worms Battleground, Just Dance 2017 ועוד. אלה עשויים להציג שורה של בעיות כמו אובדן ההתקדמות, אובדן ההשיגים הווירטואלים שהושגו בזמן המשחק, חסימת הגישה להרחבות מקוונות ועוד.

לצד זאת פורסמה רשימה של כותרים אשר יסבלו מבעיה מתונה יותר ופשוט לא יצגיו את הכינוי החדש. בניהם: Bloodborne, Call Of Duty: Ghosts, Grand Theft Auto V כשאת הרשימה המלאה ניתן למצוא בבלוג.

קרא עוד:  בזק בינלאומי משיקה שירות חיבור אינטרנט מהיר לגיימרים

בנוסף, בסוני מציינים כי קונסולות ישנות יותר כמו ה-PlayStation 3 וקונסולת ה-PlayStation Vita הניידת לא יתמכו באפשרות החדשה ואלה ימשיכו להציג את הכינוי המקורי.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.