השמועות על דור הקונסולות הבא של מיקרוסופט וסוני ממשיכות לדלוף ללא הרף, כאשר נינטנדו כבר הקדימה אותן ושחררה את קונסולת הדור הבא שלה. גם קנסולת המשחקים OUYA, שהגיעה לאחרונה למפתחים, מתחילה לצבור תאוצה, ה-GameStick הופך את החוויה להרבה יותר פשוטה – והקרב על הלקוחות הופך קשה יותר ויותר.

אחד הדברים שמייחד את הקונסולה של נינטנדו הוא בקר המשחק – טאבלט קטן שיכול לשמש למשחק גם מעבר למסך הגדול בסלון. על פי השמועות שהגיעו לרשת, גם סוני עובדת על התקן דומה – בקר משחק עם מסך LCD אשר יוכל לספק מידע חי על המשחק כמו ניקוד, תוצאות וכו'. המקור, שבחר להשאר אנונימי, לא מוסר הרבה מידע. לטענתו, הבקר יכלול מסך LCD וחיישנים ביומטריים לאחיזת השלט, כאשר לא ברור בדיוק מה תפקידם של החיישנים. השמועות גם אומרות שהבקר של ה-PlayStation 3 הנוכחית, ה-DualShock, ישמש כבקר משני ולא מרכזי לקונסולה הבאה של סוני.

לצד שמועות אלו, מגיע גם מידע על ארכיטקטורת הדור הבא של קונסולת ה-Xbox תחת שם הקוד “Durango”. על פי הדיווח של אתר Vgleaks,  הקונסולה של מיקרוסופט תהיה מבוססת על מה שנראה כמו x86 בדומה למחשב ותרוץ על מעבד 8 ליבות בתדר של 1.6GHz לכל ליבה ו-4 מגה זיכרון מטמון. לצד המעבד נראה גם מעבד גרפי מותאם מדגם D3D11.1 הרץ בתדר 800MHz עם 12 ליבות וכן זיכרון 8 ג’יגה, תמיכה ב-SATA 2.0, יציאת HDMI 1.4a, תקשורת רשת אלחוטית וקווית, USB 3.0 וחדשה מפתיעה – תמיכה ב-Blu-ray Disk עד 50 ג’יגה. נראה כי גם מיקרוסופט תאמץ את תקן הבלו-ריי שיש בפלייסטיישן.

קרא עוד:  קוואלקום וניאנטיק מפתחים משקפי מציאות רבודה למשחקי הדור הבא

לנו רק נותר לחכות להכרזות הרשמיות שצפויות להגיע אלינו בתערוכת E3 הקרובה.

>> GamePad של Archos זמין לרכישה בישראל