בשנה שעברה מיקרוסופט (Microsoft) השיקה את פרויקט xCloud, הניסיון הראשון והמשמעותי שלה לתחום הזרמת המשחקים, אשר נועד לפעול בכל הפלטפורמות והמסכים – טלפונים, מחשבים וקונסולות המשחק. כעת, אחרי שהשיקה את השירות הניסיוני במכשירי האנדרואיד, היא הודיעה כי גם משתמשי iOS יוכלו להתנסות בשירות.

Project-xCloud

עד כה, xCloud פעל אצל מספר מצומצם של משתמשי iPhone, אולם כעת היא פותחת את ההרשמה לציבור הרחב. כרגע, ההרשמה מוגבלת ל-10,000 נסיינים והיא כוללת משחק אחד בלבד – Halo: The Master Chief Collection. עם זאת, בעתיד מתכוונת מיקרוסופט להביא גם לסביבה הזו את כל המשחקים הזמינים עבור Xbox, ומדובר ביותר מ-3,500 כותרים.

מי שרוצה להצטרף לניסוי, מיקרוסופט דורשת כי לנסיינים צריך להיות חשבון המקושר ל-Xbox, מכשיר iPhone או iPad המריץ iOS 13 ומעלה, קישוריות בלוטות' 4.0 וחיבור יציב לאינטרנט של לפחות 10 מגה-בייט לשנייה בהורדה. בנוסף, יש צורך בבקר משחק כמו זה של Xbox One או מתאם המתחבר לטלפון. הסקירה מבוצעת דרך תוכנת TestFlight.

כרגע, שירות ה-xCloud עדיין נמצא בשלב הניסוי בארצות הברית, אנגליה וקוריאה אך זה צפוי להתרחב לשווקים נוספים ב-2020 כאשר קטלוג המשחקים הורחב וכעת כולל מעל ל-50 כותרים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.