לא מזמן סיפרנו לכם על כוונתה של גוגל להיכנס גם לתחום מיפוי התלת-מימד, זאת באמצעות פרויקט שהיא מכנה 'טנגו' (Tango). השבוע נחשפו פרטים חדשים אודות יחידות המצלמה הכלולות בפרויקט, המהוות מרכיב מרכזי בו. בין השאר נוכל למצוא שם חיישן עומק המבוסס אינפרה אדום, ושני סטים של חיישנים המסוגלים לקלוט שדה ראייה מורחב.

המפרט הטכני של יחידות המצלמה נחשף במסגרת קריאה לקהילת הקוד הפתוח של דפדפן ה'כרום' (Chrome) הקוראת להתאים את הדפדפן לפרויקט הטנגו. במסגרת אותה קריאה נחשפה המצלמה האחורית של ה'טנגו' שבסך הכל מגיעה ברזולוציה של 4 מגה פיקסלים. אליה יצטרפו 2 מצלמות בסגנון "עין הדג" הכוללות שדה ראייה (FOV) נרחב: הקדמית כוללת טווח של 180 מעלות, ואילו האחורית מגיעה לטווח של 120 מעלות, טווח הדומה לזה שמגיעות אליו העיניים שלנו. מצלמה נוספת מגיעה ברזולוציה של 320 על 180 פיקסלים ומשמשת כחיישן עומק המבוסס אינפרה אדום.

חיישן האינפרה אדום הוא חלק מחיישן תלת מימד שהוצג בעבר על ידי Omnivision, כאשר שילוב שלו עם מצלמת הארבעה מגה פיקסלים יאפשר מיפוי תלת מימד של הסביבה ויכולות צילום משוכללות. גוגל כבר הודיעה כי חתמה שותפויות עם יצרנים רבים, כדי שאלה ייצרו עבורה את יחידות הפרויקט השונות. בין שאר היצרניות שמרכיבות את הרשימה ניתן למצוא את  חברת Bosh הגרמנית וכן את חברת Movidius אשר מפתחת פלטפורמה למכשירים ניידים לצורך עיבוד המידע ושילובה בחיים האמיתיים.

קרא עוד:  סקירה: Redmi Go - האנדרואיד הכי זול שתמצאו בישראל

“אנו נוכל לתת למכשירים ניידים הבנה אנושית בקנה מידה של מרחב ותנועה”, אמר, עם חשיפת הפרויקט, ג’וני לי העומד בראשו. עוד הוסיף לי: “לדוגמה, לפני רכישת רהיטים לבית ניתן להסתובב עם הסמארטפון בחדר הרצוי ופשוט ללכת לחנות ולהטמיע את המוצר בחדר הווירטואלי”.