על 'פרויקט ארה' (Project Ara), המכשיר המודולרי הראשון, גוגל לא וויתרה גם כאשר מכרה את חטיבת הטלפונים של מוטורולה ללנובו. הצוות העוסק במלאכה הציג את ההתקדמות מאז הוכרז הפרויקט בשנה שעברה, וגם חושף פרטים בנוגע לתהליך הפיתוח של המכשיר.

בסרטון ניתן לראות אב טיפוס ראשון אשר פועל במלואו וגם את המודולים השונים וכיצד הם מתחברים לגוף המכשיר והחלפתם בקלות באחר. המודולים מחוברים במספר מגעים קבועים ונצמדים באמצעות מגנט לגוף המכשיר, כך שלא צריך כל ידע טכני כדי להחליפם.

בגוגל מראים גם את אפשרות העיצוב וההתאמה האישית למכשיר על ידי הדפסה של עיצובים במדפסת תלת מימד המספקים מעבר לעיצוב אישי ויכולת התאמה, גם הפיכתו למכשיר ייחודי של כל אחד.

באופן כללי, לפרויקט ארה יש עוד עבודה רבה עד אשר נראה מוצר מוגמר ועובד. בשלב זה הפיתוח מתקדם ומציג כיצד זה ייראה בפועל, אבל כמה יעלה כל מודול לשדרוג והאם זה יהיה כדאי? עוד מוקדם לומר.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.