מקור הקרוב למארגני הטורנירים של ESL אומר שהם בודקים את האפשרות על הכנסת חוק שיחייב אותם לבדוק מתמודדים בנוגע לשימוש בסמים. הסיבה לכך היא שיש מגמת עלייה בשימוש של אדרל, סם אמפטמיני ממריץ הדומה לפעילותו לריטלין ועוזר בהתמקדות וביצוע משימות. בשיחה שאותו מקור ערך עם מגזין The Daily Dot, הוא אמר כי מארגני הטורניר בודקים את האפשרות לערוך בדיקות לשחקנים בשיתוף רשויות ממשלתיות האחראיות על נושאים אלה בדיוק.

למרות הרצון של מארגני הטורניר להוציא סמים בסגנון אדרל מחוץ לתחרות, דווקא הרשויות הן ששמות רגליים בתהליך. ע"פ הרשות נגד סימום העולמית (World Anti-Doping Agency), ניתן להוציא שחקנים באמצע הטורניר רק לאחר שנמצא שעשו שימוש בסמים כמו: קוקאין, מריחואנה ו-MDMA. בכלל, ההתמודדות מול כדורים כמו אדרל היא מאתגרת במיוחד מאחר והם לא מוגדרים בפקודת הסמים המסוכנים ונמכרת בתור תרופת מרשם במדינות רבות (לעתים גם ללא צורך במרשם).

בהצהרה שהגיעה מהדוברות של ESL נאמר: "סמים מגבירי יכולות הוא נושא שדובר עליו בתוך הארגון וידענו שאנחנו צריכים לגרום לתעשייה להתמקד בכך כדי לשמור על יושרה תחרותית. אנחנו יודעים שיש לנו שיח רחב יותר, אבל זו בעיה שכולם יצטרכו להתמודד איתה".

אשת התקשורת של ESL, אנה רוזונדוביץ' אמרה בראיון למגזין Wired: "התמקדנו ישר על יוזמה להרחיב את רשימת החוקים ולשנות אותה. עבדנו על השינויים שלנו בחוקים, הגענו לרשויות לתמיכה ומוכנים להכריז על הדרך בה נפעל בימים הקרובים".

קרא עוד:  פרטים חדשים על הרחבה ל-The Division 2 שתושק בחודש הבא

כזכור, הסיבה שכל העניין הזה התחיל היא ששחקן CS:GO התראיין ואמר כי הוא וכל הקבוצה שלו לוקחים אדרל לפני משחקים חשובים ולא ייחס לכך שום משמעות שלילית.

פורסם לראשונה באתר Vgames