אפל (Apple) הכריזה היום על צבע אדום שיצטרף לליין מכשירי ה-iPhone 8 וה-iPhone 8 Plus. מדובר בשיתוף פעולה ידוע של החברה עם פרויקט RED, כאשר חלק מרווחי החברה על מכירת המוצרים יעבור לפרויקט שנלחם בהתפשטות נגיף ה-HIV במדינות מתפתחות.

הצבע החדש יבוא לידי ביטוי בגב המכשיר, שיכיל זכוכית בצבע אדום בוהק ולוגו כסוף של החברה. בקדמת המכשיר יכילו המכשירים פאנל זכוכית שחור, וזאת לעומת הגרסאות האדומות של ה-iPhone 7 בשנה שעברה, שהכילו פאנל לבן למורת רוחם של המשתמשים.

מעבר לכך מפרט המכשירים נותר בדיוק כשהיה, כשהאופציות הן נפח אחסון של 64 ג'יגה-בייט או 256 ג'יגה-בייט, והמחירים בהתאם – 699 או 849 דולר דגם ה-iPhone 8 הרגיל, ו-799 או 949 דולר עבור דגם ה-iPhone 8 Plus. את המכשירים ניתן יהיה להזמין באתר החברה החל ממחר בשעה 15:30 שעון ישראל, והם יהיו זמינים בחנויות אפל ברחבי העולם החל מיום שישי הקרוב. טרם ידוע מתי יגיעו לישראל.

אפל מכנה את האייפון האדום כ"מהדורה מוגבלת", ואם לסמוך על נסיון עבר היא תהיה זמינה לרכישה עד סביבות חודש ספטמבר הקרוב. בנוסף השיקה אפל נרתיק אדום מעור עבור מכשיר ה-iPhone X, שלא קיבל גירסה אדומה משל עצמו. הנרתיק יעלה 99 דולר ויימכר החל ממחר בחנויות ובאתר החברה.