כל דפדפני האינטרנט המובילים בשוק כיום כוללים אפשרות לגלישה במצב 'פרטיות' שאמור למנוע שמירת תיעוד אודות נוהגי הגלישה של המשתמשים. עם זאת, ובניגוד למה שרבים מהמשתמשים חושבים, לא מדובר בכלי החוסם לחלוטין כל אפשרות למעקב אחר מיקומו של המשתמש, כולל ה-IP דרכה הוא מתחבר לרשת או פרטים מזהים נוספים. בכל הנוגע לאבטחת מידע, מדובר באמצעי פשוט ובסיסי, המותיר פרצות רבות, במיוחד בדפדפן כרום (Chrome) של גוגל (Google).

רן בר-זיק, מפתח וחוקר אבטחה, חשף בבלוג שלו 'אינטרנט ישראל' כיצד ניתן בקלות יחסית להתגבר על הניסיון לשמור על פרטיות אמיתית בכרום וזאת באמצעות פרצה פשוטה שמבוססת על שורת קוד אחת בלבד. באמצעות שורה זו ניתן לפתוח חלון קטן השומר פרטים על פעילות המשתמש, והוא עושה זאת מהצד, למרות למצב הפרטיות. כך, גם כאשר סוגרים את חלון הדפדפן ופותחים אותו מחדש, פעולה שאמורה להביא במצב פרטיות למחיקת היסטוריית הגלישה, המידע נשמר.

בר זיק אף הקים אתר דמה שסופר ביקורים, והוא מראה כיצד הנתונים שאמורים היו להימחק לאחר סגירת החלון, נשארים. בר-זיק דיווח לגוגל על הפרצה, אך זו טרם טופלה. לדבריו, הוא גם היה לא הראשון שמדווח עליה.

עד שבגוגל יתפנו להתייחס לפרצה, ניתן להשתמש בדפדפן פיירפוקס (Firefox), החוסם לחלוטין מעבר של מידע בין לשוניות בזמן שימוש במצב הפרטיות.