חנויות המובייל כבר לא מחדשות כמו פעם. היום כל משחק שלישי הוא חיקוי של פלאפי בירד שכבר מיצינו, אך בהחלט חבל שהוא ירד מהחנות (לפי בקשת היוצר) כי אז אולי לא היינו זוכים למבול של חיקויים כל כך גדול. עוד משחק שרוכב על הצלחה של משחק אחר הוא Leauge Of legends, המפיצה EA לאחרונה הגדילה לעשות בכך שיצרה כפיל מלא של המשחק בשם: Dungeon Keeper, הדבר הוביל לתגובות זועמות מצד המעריצים.

לכן שאנחנו נתקלים במשחק כמו Primal Flame, קודם כל אנחנו מברכים, ומדוע? משחק שעולה 11.90 ש"ח שזה פחות מחצי מנת שווארמה במחירים של היום, ואין לו שום רכישות פנימיות. זה כבר בהחלט מעניין. זה כמו המשחקים של פעם, אנחנו משלמים תשלום חד פעמי, לפעמים גדול לפעמים קטן ויש לנו את כל המשחק לתמיד לשחק מתי שרק נרצה. חבל שאפשרות רכישה שכזו הופכת יותר ויותר נדירה, והחברות מתמקדות במשחקים Free2Play שאמנם המשחק חינמי להורדה אבל בכדי להתקדם מהר יותר ולא לחכות זמן בין שלבים צריך לשלם כסף אמיתי.

primal-flame-web_pic4 

הטכניקה של המשחק מאוד פשוטה. אנחנו משחקים בתור גפרור, או יותר נכון הלהבה של הגפרור שעליה אנחנו אמורים להגן. המשחק כולו על רקע שחור לחלוטין והעולם במשחק הופך אפל יותר ויותר עם הזמן. אנחנו מהווים מעין "קרן אור" שהיא סוג של התקווה לעולם טוב יותר במסכים השונים. ישנן גם טיפות אור שעלינו לאסוף והם משמשים אותנו בתור המטבע היחיד לרכישה בחנות במשחק, כאמור אין רכישות פנימיות. עם האצבע שלנו נשלוט על כיוון הגפרור, בעת גרירת באצבע על המסך האור יעבור ויאיר את החלקים השונים. האויבים במשחק הם רבים. יש לנו עלים וחפצים שונים שנופלים כל הזמן מלמעלה ופוגעים בלהבה ומחלישים אותה, ישנם גם סוג של פרחים טורפים המנסים לאכול אותנו כל הזמן ועלינו לשרוף את הבסיס שלהם בכדי שהם יתפוגגו.

קרא עוד:  מצטלמים לסטוריז? אלה האפליקציות שישדרגו לכם את התמונות

primal-flame-web_pic5

המשחק מזכיר את הסגנון של Endless Runner, כך שכל מסך הוא אינסופי. נוכל להמשיך ולשחק באותו מסך כל עוד לא הסתיימו החיים שלנו, שיורדים אט אט מפגיעות של האויבים במשחק. כל טיפת אור תוסיף לנו קצת למד החיים ושנגדל מספיק נוכל לקנות גם קסמים שיעזרו לנו במסע שלנו. אחרי שלב 15 בכל מסך נפתח המסך הבא, אך אם נרצה נוכל להמשיך ולשחק במסך הנוכחי ולצבור עוד מהמטבע המקומי בשביל שדרוגים בעתיד. נתחיל את המשחק עם אלומת אור צרה יחסית שלא עושה יותר מידי, וכבר במסך הראשון נוכל לצבור מספיק "כסף" בכדי להגדיל אותה. המשחק לא מכריח אותנו לשחק שעות אינסופיות במסכים השונים, ה-Grinding הידוע לשמצה, בכדי להתקדם, אלא נותן לנו להתקדם בקצב שלנו. לא הכל מושלם וכיוון שהמשחק חדש יחסית יש עדיין באגים בעיצוב כמו למשל שברגע שנרצה לעצור את המשחק הגפרור יכבה כי צריך להוריד את האצבע מהמסך, אבל זה לא פוגע בחוויה יותר מידי.

לסיכום, מדובר משחק מעניין מאוד שלא רואים כל יום באפסטור. המשחק כרגע זמין רק למכשירי ה-iOS והעלות שלו לא גבוהה יחסית להנאה שהוא מבטיח. בהחלט הוא מהנה מאוד, ומכמו שציינו מזכיר את Endless Runner אבל לא במובן הרע של המילה. אני משחק כמה שלבים עובר הלאה, וחוזר על אותו מסך ומנסה להשיג תוצאות טובות יותר בכדי לרכוש שדרוגים טובים יותר ללהבה שלי. דיי אהבנו לשחק באייפד כי המסך הגדול נותן יותר שליטה על הכיוון ובאייפון האצבע לפעמים מסתירה חלק מהמסך וזה מקשה קצת. המשחק מומלץ לאוהבי המשחקים הרגועים שפשוט אוהבים להפעיל משחק מידי פעם ולשכוח מצרות העולם, ונמאס להם לקפוץ בין הצינורות השונים ועוד יותר נמאס להם לשלם על משחקים שמציגים את עצמם בתור "חינמיים".

קרא עוד:  פייסבוק מפתחת עוזרת דיגיטלית שתתחרה באלקסה ו-Google Assistant

Apple-AppStore-download-button