מחכים לקנות כרטיס תצוגה חדש עבור מחשב המשחקים שלכם, ורק רוצים להמתין עוד מעט בתקווה שהמחירים של הכרטיסים בסדרות החדשות של NVIDIA ושל AMD ירדו קצת? יכול להיות שמה שיקרה זה בדיוק ההפך.

לפי האתר DigiTimes, המדווח בעיקר על שרשרת הייצור בשווקי מזרח אסיה, בבורסת השבבים DRAMeXcahnge הביקוש לשבבי התצוגה החדשים GDDR6 עולה על ההיצע, ובאופן ניכר למדי. לפי האתר לפחות בתחילת מחירי הזיכרונות יעלו לפחות ב-5% במהלך הרבעון הראשון של 2020.

הסיבה העיקרית היא שכמעט כל יצרניות ה-OEM, שמייצרות כרטיס תצוגה המבוססים על השבבים הגרפיים של שתי החברות המובילות, נמצאות בתהליך בו הן מעדכנות את הדגמים שלהן לשימוש ב-GDDR6. כרטיסי ה-RTX של NVIDIA היו אולי הראשונים לבצע את המעבר מ-GDDR5, אבל ב-NVIDIA מתחילים להציע גם שבבים לכרטיסי GTX שתומכים ברוחב הפס של הזיכרון החדש יותר.

גם ב-AMD כרטיסי ה-NAVI החדשים שלה, בסדרת RX5xxx זקוקים כולם לזיכרונות GDDR6, כולל ה-RX5600 שיא אמורה לחשוף באופן רשמי ב-CES 2020.

עוד גורם שנכנס לתמונה הוא שבשנה בקרובה אמורות סוני (Sony) ומיקרוסופט (Microsoft) להשיק את הדור החדש של קונסולות המשחקים שלהן, ו-PlayStation5 ו-Xbox Series X אמורות להיות מצוידות שתיהן בזיכרון התצוגה המודרניים יותר.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.