קרה לכם אי פעם שאמרתם לעצמכם – אם היה לי כפתור בסמארטפון שיכול לעשות פעולה מסויימת, בלחיצה אחת, מבלי שאני אכנס לאפליקציה מסוימת ואבצע 3 או 4 פעולות לפני שאגיע למטרה שלי? קרה לכולנו. לא חדש שלאורך השנים, יצרניות הסמארטפונים לא העניקו חופש מבחינת הלחצנים הפיזיים במכשירים ובמקרה הכי קיצוני – הכלילו כפתור מצלמה ייעודי בסמארטפון.

פרוייקט חדש, כחול לבן, בשם Pressy, אשר הושק היום בלילה (ד') בפלטפורמת גיוס ההמונים קיקסטארטר מגיע בדיוק כדי לפתור את הבעיה הזו, והוא עושה זאת בצורה חכמה למדי באמצעות חיבור כפתור קטן ליציאת האוזניות במכשיר (3.5mm ברוב המקרים), אשר אצל חלק מהמשתמשים לא נמצאת בשימוש רוב היום.

הכפתור עצמו בעל שני מצבים – לחיץ ולא לחיץ, והוא מתממשק עם אפליקציה ייעודית המאפשרת למשתמש להגדיר עבור הכפתור מגוון פעולות במגוון מצבים, מעין סוג של Tasker אישי לכפתור ה-Pressy.

להתאים את הכפתור לכל משימה
האפליקציה מאפשרת הגדרה של 2 לחיצות שונות עד 3 וריאציות שונות של לחיצה. לדוגמא, לחיצה קצרה בלבד תפעיל את הפנס בסמארטפון, שתי לחיצות ארוכות יקליטו את השיחה, ו-לחיצה קצרה, לחיצה ארוכה ולאחר מכן לחיצה קצרה יורו לאפליקציה Waze לנווט אתכם חזרה הביתה. יתרה מכך, האפליקציה אינה דורשת את כפתור ה-Pressy, כאשר אם ברשותכם יש אוזניות כפתור סטנדרטיות לחלוטין, תוכלו להשתמש בכפתור שלהן בתור ה-Pressy שלכם.

מבחר המשימות שניתן לבצע במסגרת האפליקציה רחב למדי. מאינטגרציה עם Waze, הפעלת הפנס ועד לשינוי מצבי הטלפון השונים כגון כיבוי Wi-Fi, Bluetooth, NFC וכדומה.

קרא עוד:  בלאק פריידיי 2019: גם הסינים הצטרפו לחגיגה

ניתן להגדיר לדוגמא ש-2 לחיצות ארוכות בין השעות 7-9 בבוקר תנווט אתכם באמצעות Waze לעבודה, ו-2 לחיצות ארוכות בין השעות 5-12 בערב ינווטו אתכם חזרה הביתה.ברור שבין השעות הללו, תוכלו להשתמש בכפתורים האלו כאוות נפשכם ולהגדיר להם משימה אחרת, בהתאם לצרכים שלכם. עבור משתמשים מסויימים, הכפתור יכול לשמש בתור לחצן ששולח אות מצוקה כגון SMS בנוסח "עזרו לי", הגדרת חיוג מהיר למספר מסויים וכל רעיון שרק עולה לכם בראש.

את הפרוייקט הקימו במשך החודשים האחרונים נמרוד בק (נימי), מפתח אפליקציות במקצועו ובועז מנדל (בוזי), מעצב גרפי ביום-יום. בעוד עבור נמרוד מדובר בפרוייקט גיוס ההמונים הראשון, בועז חתום על פרוייקט הקיקסטארטר Louie's box אשר מומן בהצלחה בתחילת השנה וגייס קצת יותר מ-5,000 דולרים.

Pressyהפעם, נמרוד ובועז מחפשים סכום קצת יותר שאפתני עבור הפרוייקט הנוכחי שלהם – 40 אלף דולרים, וזאת על מנת להביא את מוצר ה-Pressy לרמה של Mass Production ולהפוך אותו להיות זמין בשביל כולם. 15-20 אלף דולרים עבור הדוגמאות הראשונות והפיתוח, 15 אלף דולרים עבור ה-Batch הראשון (10,000 יחידות מינימום) ועוד 5,000-10,000 דולרים עבור אדמיניסטרציה נדרשת – QA, הפצה, רישום ברשם החברות וכו'.

אם תספיקו להיות בין 300 הראשונים שיזמינו את הכפתור הקטן, עבור 15 דולרים תוכלו לקבל את החבילה הבסיסית – כפתור ה-Pressy וגישה בחינם לאפליקציית Pressy שתכלול את כל הפיצ'רים. במדרגות מחיר גבוהות במקצת (20 דולרים) מציעה החברה גם מחזיק מפתחות ייעודי, בכדי שלא תאבדו את כפתור ה-Pressy הקטן שלכם.

קרא עוד:  5 מוצרים שכדאי לכם לבדוק ב-Cyber Monday

פחות משעתיים מעליית הפרוייקט לאוויר, זמן כתיבת שורות אלו גייס הפרוייקט כבר קרוב ל-1,000 דולרים, ואנו בהחלט מצפים כי החשיפה התקשורתית הצפויה למוצר מגניב שכזה תעזור לפרוייקט לעמוד ביעד הגיוס שלו, בסופו של דבר. מומלץ לצפות בסרטון הנהדר שהכינו ב-Pressy ולהבין יותר טוב על מה מדובר.

לדף הפרוייקט בקיקסטארטר

 נכתב על ידי אבישי בסה ופורסם לראשונה בגיקטיים