אחרי הדיווחים על כך שיצרנית הטלפונים הסינית ZTE עומדת בפני קריסה, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר כי הוא ינסה לסייע לה ולממשל הסיני כדי למנוע את סגירת החברה. הנשיא טרמפ צייץ בטוויטר ואמר כי הוא ונשיא סין שוחחו על כך והם יעבדו יחד כדי למצוא את הדרך לכך שיצרנית הטלפונים תחזור לעשות עסקים ובמהרה. "יותר מידי משרות בסין עומדות בפני סכנה. מחלקת הסחר כבר פועלת בעניין".

המהלך המפתיע הזה הגיע לאחר שממשל ארה"ב בעצמו החליט להטיל על החברה עיצומים, ואסר על חברות אמריקאיות למכור ציוד או רכיבים עבורה, זאת בשל שהפרה את הסנקציות לקיום עסקים עם אירן. עם זאת, במהלך השבועיים האחרונים המשבר סביב ZTE הלך והחריף, זאת לאחר שהחברה השהתה את כל קווי היצור והפיתוח שלה.

ZTE הודתה בשנה שעברה על מכירת ציוד שאסור לפי חוקי הייצוא של ארצות הברית, ציוד שנועד לחדש ולחזק את תשתיות התקשורת והטלקום במדינות כמו אירן. כחלק מהסדר שנחתם בין החברה לממשל, התחייבה היצרנית לשלם קנס שהגיע עד כדי 1.2 מיליארד דולרים, לפטר ארבעה עובדים בכירים ועוד מספר מעורבים, מה שככל הנראה בפועל לא קרה.

קרא עוד:  וואן פלוס הציגה מכשיר קונספט עם מצלמה נעלמת, וזהו בעצם

גם הממשלה הטייוואנית הורתה למדיה-טק (MediaTek), וליצרניות אחרות שמוכרות רכיבים ליצרנית הטלפונים הסינית, להשעות את כל המשלוחים הנוכחיים. בנוסף, לפני כל משלוח חדש ל-ZTE ידרשו החברות לקבל אישור מכירה.

כל אלה גרמו לחברה לעצור את עבודתה שכן היא לא יכולה להמשיך בייצור מכשירים.