אפל (Apple) שחררה את גרסה 13.4 של מערכות ההפעלה iOS ו-iPadOS, המיועדות למכשיריה הניידים. גרסה זו כוללת רשימה ארוכה יחסית של חידושים משמעותיים עבור "עדכון ביניים", בעוד שגרסה 14 של מערכת ההפעלה עוד טרם נחשפה רשמית ותצא ככל הנראה מאוחר יותר השנה.

משתמשי האייפון יוכלו ליהנות לאחר העדכון מסטיקרים חדשים המבוססים על דמויות ממוג'י (Memoji), תמיכה בשיתוף תיקיות שלמות דרך iCloud (עד כה תמך השירות בשיתוף קבצים בודדים בלבד), ממשק משופר לאפליקציית הדואר האלקטרוני, אפשרות לרכישה של משחק או אפליקציה עבור כל הפלטפורמות השונות של אפל (לרבות מערכת ההפעלה השולחנית macOS ומכשירי tvOS) בתשלום אחד, ושלל עדכוני אבטחה ואמינות.

ב-iPadOS כלולים כל השיפורים הללו, וגם חידוש משמעותי למדי: תמיכה רשמית בשליטה באמצעות עכבר או משטח מגע (Trackpad) לכל מכשירי ה-iPad. אפל עצמה תציע למכירה אביזר מקלדת הכולל גם משטח מגע למכשירי האייפד פרו (iPad Pro) בחודש מאי, אולם עוד לפני כן צפויות חברות אחרות כדוגמת לוג'יטק (Logitech) להציע אביזרים דומים עבור דגמי האייפד השונים. כמובן שניתן לחבר גם עכבר סטנדרטי, אפילו דרך חיבור ה-USB של מחשב הלוח.

מערכת ההפעלה זמינה עבור כל מכשירי iPhone מדגם 6S ומעלה, וכל מכשירי iPad החל מדגם iPad החל מדגם iPad Air 2. ניתן להוריד ולהתקין את העדכון באופן ידני דרך תפריט ההגדרות של המכשיר – או להמתין בסבלנות, עד שהעדכון יותקן באופן אוטומטי במהלך הימים הקרובים.