פריט נוסף בעגלת הקניות של אפל (Aple) ואקזיט נוסף לחברה ישראלית: החברה אישרה אמש, יום ג', כי רכשה את לינקס (LINX) המתמחה בפיתוח מצלמות זעירות לסמארטפונים.

על פי דיווחו של ה-WSJ, שוויה של עסקת הענק עשוי להגיע עד ללמעלה מ-20 מיליון דולר. תחילה, סירבה אפל להתייחס לידיעה בדבר הרכישה, אך לאחר מכן יצאה בהודעה לעיתונות כי "מעת לעת החברה רוכשת מספר חברות קטנות ולא נוהגת להתייחס לפעילות זו".

לינקס מתמחה בפיתוח של מצלמות זעירות דקות וקטנות בהרבה מהמצלות הקיימות היום בשוק. הטכנולוגיה עצמה שעומדת מאחורי המצלמה של החברה, מתבססת על מספר חיישנים ולא על חיישן צילום בודד אחד שנמצא במרבית הסמארטפונים כיום. יתרונה של הטכנולוגיה נובע מכך ששימוש במספר חיישנים מגדילים את הרגישות והחשיפה לאור, מה שעוזר לייצוב תמונה בזמן תנועה – שכן כל חיישן מתמקד על עומק אחר בתמונה. דבר זה עשוי לגרום לפחות מריחות וטשטושים בתמונה עצמה.

LinX sensor
השוואה של חיישן לינקס אל מול המתחרים

 

עם זאת, לא ניתן לשער כיצד תשפיע הרכישה עצמה על מהלכיה העתידים של אפל. אפשר להניח כי אפל מתכוונת להשתמש בטכנולוגיה של לינקס כבר במכשיריה הבאים, אך כמובן שאי אפשר לומר זאת בוודאות. בנוסף, עצם הרכישה בהחלט יכול להיות הימור מוצלח של החברה שאומנם אינה נוהגת להגדיל את מספר המגה-פיקסלים במצלמת המכשיר מדי דור חדש, אך מצלמותיה נחשבות לאיכותיות למדי לאור הטכנולוגיה עליהן הן מבוססות.

זוהי אינה החברה הישראלית הראשונה שנרכשת על ידי אפל. לפני כשנה וחצי רכשה החברה את חברת PrimeSense הישראלית המתמחה בייצור בקרים ושבבים. סכום הרכישה דאז נאמד בכ-345 מילון דולר.