שעון חכם ששואב מתח מפרק היד שעליו הוא מונח. תודו. זה דבר שטרם שמעתם עליו. המצאה חדשה לחלוטין. לשעון קוראים PowerWatch והוא של חברה בשם מטריקס (Matrix) שהפכה את הרעיון לפרויקט מימון המונים באתר אינידיגוגו (Indiegogo) והוא אמור להיות זמין לרכישה בתוך פחות משנה.

לפי החברה, השעון משתמש בטכנולוגיה תרמואלקטרונית כדי להמיר את החום שהגוף שלנו משחרר לכדי אנרגיה פעילה. כלומר, ככל שהגוף מפיק יותר חום, טעינת השעון תגבר, מה שאומר שבפועל הוא למעשה מעודד פעילות גופנית. אימון בחדר הכושר, למשל, ישפיע באופן דרמטי על רמת הסוללה בשעון יותר מיום של ישיבה מול המחשב במשרד.

זה כמובן אומר שהשעון לא יהיה מסוגל לפעול כל עוד הוא לא על פרק כף היד של המשתמש, ולכן כאשר מסירים אותו מהיד הוא נכנס אוטומטית למצב של חסכון באנרגיה. החברה כמובן מייעדת אותו בעיקר עבור ספורטאים ואנשים פעילים, וזאת בין היתר כי טכנולוגיה תרמואלקטרונית מסוגלת למדוד בצורה מדויקת את רמת שריפת הקלוריות. בנוסף מציע השעון כמובן גם מד ספירת צעדים, ניטור שינה, עמידות בפני מים ושעון עצר.

תומכים ראשוניים בפרויקט יזכו לקבל את השעון תמורת 129 דולר בלבד כבר בחודש יולי הקרוב, ויש לציין שהפרויקט כבר השיג פי 5 מסכום היעד הראשוני שלו. אם הכל יילך כשורה, ייצא השעון למכירה מסחרית בחודש אוקטובר 2017.