אחד הדברים שלא השתנו לאורך השנים הוא האופן בו אנו מטעינים את הטלפונים שלנו. אמנם בתקופה האחרונה צצו להן טכנולוגיות שונות כמו הטענה מהירה והטענה אלחוטית, אך פחות או יותר הדרך נשארה זהה ועדיין אנו עלולים למצוא את עצמנו ללא סוללה בדרכים.

פרויקט מימון המונים חדש, PowerMe שמו, שעלה לאחרונה לאתר הגיוס indiegogo, מתיימר לחולל מהפכה של ממש בכל הקשור להטענות המכשירים החכמים, כאשר אנו מוצאים את עצמנו שוב בסיטואציה המביכה של סוללה ריקה. מדובר, למעשה, בכבל זעיר בעל יציאת Micro USB מצדו האחד ויציאת Lightning בצידו השני שמטרתו להטעין את מכשיר האייפון או את מכשיר האנדרואיד בעזרת המכשיר הנגדי – בעל הסוללה היותר מלאה. במילים אחרות: ל"תרום" אנרגיה ממכשיר אחד למשנהו.

וגר אייפון עם אנדרואיד?

מלבד יכולתו של הכבל הזעיר לתרום אנרגיה ממכשיר אחד לשני, ובכך למעשה לייתר את החיבור לשקע החשמל במקרה חירום, לדברי המפתחים, ביכולתו גם להעביר תמונות וקבצי מדיה מכל אייפון לכל מכשיר אנדרואיד ללא תלות במחשב ו/או אביזר חיצוני. ניתן למעשה להטעין כל מוצר בעל חיבור Micro USB סטנדרטי בעזרת מכשיר האייפון ולהיפך, החל מסמארטפונים, טאבלטים וגאדג'טים באשר הם. מלבד חיבור ה-Lightning, ניתן לצרף גם מתאם Micro USB (נמכר בנפרד) כך שיוכל להטעין ממכשיר אנדרואיד אחד למשנהו, אפשרות הקיימת למעשה כבר במספר מכשירי אנדרואיד שונים.

על מנת לקחת חלק בפרויקט ולהבטיח כי המוצר יזכה לראות אור יום, זקוקים יוצרי הפרויקט לסכום של 10,000 דולר על מנת להבטיח את המשך דרכו – סכום אותו כבר גייסו בימים הראשונים. בנוסף, על-ידי תרומה של 11 דולרים תוכלו להבטיח לעצמכם כבל שכזה, אשר ישלח בתחילת שנה הבאה

קרא עוד:  לוג'יטק השיקה מצלמת רשת ליוצרי תוכן