רק לפני מספר ימים סיפרנו לכם על כך שההטענה האלחוטית האמיתית, דרך האוויר וללא שימוש במשטחים, הולכת והופכת למציאות לאחר שחברת אנרג'וס (Energous) קיבלה אישור מה-FCC. עכשיו מתברר שיש עוד טוענת לכתר 'הראשונה שקיבלה אישור מ-FCC' עבור מוצר הטענה אלחוטית אווירית, באמצעות תדרי רדיו, וזו פאור-קאסט (Powercast) שהכריזה כי תציג ב-CES 2018 את המוצר הראשון שלה, PowerSpot (פאור-ספוט).

כאמור, ובדומה ל-WattUp של אנרג'וס, גם PowerCast משדר ממנו והלאה גל RF שמומר באמצעות רכיב מתאים למתח טעינה במכשירים שנמצאים בטווח שלו – וזה יכול להיות כל דבר שמבוסס על סוללה או זקוק למתח הפעלה נמוך יחסית, מטלפונים וטאבלטים, דרך אוזניות ושעונים חכמים, ועד מקלדות ועכברים. בנוסך, את רכיב ההטענה שנמצא בליבו של PowerCast ניתן יהיה לשלב גם במכשירים אחרים שנמצאים בבית, כולל מנורת לילה או ממיר שנמצא בסלון, כך שלא יהיה צורך במכשיר נפרד.

PowerCast, לפי החברה, יספק עוצמת הטענה מלאה למרחק של עד כ-30 רגל, או כ-10 מטרים. עם זאת, עבור רכיבים שזקוקים למתח טעינה נמוך, ניתן יהיה להגיע גם למרחק של עד כ-80 רגל, או כ-25 מטרים מנקודת ההטענה. בנוסף יכול המכשיר, שמספק שידור בעוצמה של 3 וואט, לטעון עד 30 מכשירים בו זמנית.

לפי החברה היא מאמינה שכבר ברבעון השלישי של השנה היא תתחיל לספק את המכשירים הראשונים שייצאו מקו הייצור המלא במחיר של כ-100 דולרים. כמו כן היא הודיעה שהיא כבר נמצא במשא ומתן עם מספר יצרניות לשילוב השבב שיאפשר את הטעינה האלחוטית באמצעות PowerSpot.

קרא עוד:  אנדרואיד 10 הגיעה למשתמשי Galaxy S10 בישראל

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.