סוללת הגיבוי Mi Power Bank 2 של שאומי

יותר מעשור אחרי שהגיע לעולם הטלפון החכם, רבים עדיין עסוקים בהתבוננות חוזרת על מד הסוללה במהלך היום. למרות כי הסוללות גדלו ונוצרו עשרות טכנולוגיות לחסכון בסוללה, טלפונים רבים עדיין לא מסוגלים להחזיק יום שלם של שימוש. אז מה עושים? הנה 4 סוללות גיבוי וחירום ניידות בפחות מ-100 שקלים ועוד אחת חזקה במיוחד.

למה בתיק אם אפשר בארנק?

לא תמיד זה נוח להסתובב עם סוללה חירום ניידת ולעיתים נרצה משהו קטן וקומפקטי כמו המטען הנייד הזה שגודלו קטן יחסית. כך עוביו של המטען 8.5 מ"מ בלבד ומשקלו 110 גרם, והוא כולל בתוכו גם את כבל הטעינה.

המטען הנייד מציע קיבולת של 4,000 מיליאמפר/שעה והוא זמין במספר צבעים שונים. עם זאת, הוא אינו מספק יכולות הטענה מהירות, אולם הוא עשוי לשמש כפתרון יעיל למצבי חירום שבהם לא קיימת חלופה. הוא מגיע עם כבל Micro-USB מובנה וחיבור מתאם ייעודי ל-Lightning ושימוש במתאם יאפשר שימוש בכל מכשיר אחר.

המחיר: 13.99 דולר (כ-72 ש"ח). לרכישה: Aliexpress.

עם הצלחה לא מתווכחים

גם ליצרנית הסינית שאומי (Xiaomi) קיימת נציגות לא קטנה בשוק סוללות החירום והגיבוי הניידות, ואחד הדגמים המובלים הוא Mi Power Bank 2S שמציע 10,000 מיליאמפר/שעה עם יכולות Quick Charge 3.0 לטעינה מהירה של שני מכשירים בו-זמנית דרך זוג חיבורי USB-A.

ה-Mi Power Bank 2S מסוגל גם להתאים את המתח היוצא למכשירים קטנים כמו שעונים חכמים ואוזניות, וגופו קטן המימדים, עוביו 1.42 ס"מ ומשקלו 230 גרם, מאפשר לאחסן אותו בכיס בנוחות. בנוסף, הוא מצויד בחיישנים שיימנעו פגיעה בו ובמכשיר הנטען, ובין היתר חיישני טמפרטורה ויכולת לזהות הטענה שאינה תקינה כמו גם טעינת-יתר ופריקת-יתר.

קרא עוד:  אודיו טכניקה הכריזה על Quietpoint ATH-ANC300tw עם ביטול רעשים היברידי

מחיר: 99 ש"ח. לרכישה: KSP

בינונית לכל מצב

לא תמיד צריך סוללות גדולות מידי, שכן אלה לרוב כבדות יותר. ל-Romoss, מותג סוללות שכבר סקרנו אצלנו בעבר, יש סוללה בדיוק בקיבולת הנכונה שיכולה להספיק לעד שני מחזורי טעינה של טלפון ממוצע. ה-Romoss Lite Solit 3.

הסוללה של רומוס מסוגלת להטעין עד שני מכשירים במקביל באמצעות זוג חיבורי USB סטנדרטיים. יש לה 4 נוריות חיווי והיא מגיעה בקיבולת של 6,000 מיליאמפר/שעה, מה שגם מספיק לשימוש עם טאבלטים. עם זאת, היא אינה תומכת טעינה מהירה.

המחיר: 65 שקלים. לרכישה: KSP

מטעין גם מחשבים ניידים

קצת חרגנו מהתקציב שהתחייבנו לו, אבל על סוללה שכזו אי אפשר לדלג. זו אולי הסוללה הניידת החזקה ביותר בקטגוריה השייכן גם כן לשאומי והפעם מדובר על Mi Power Bank 3 Pro שהוצגה השנה, ומציעה לא פחות מ-20,000 מיליאמפר/שעה. המטען של שאומי מאפשר טעינה של שלושה מכשירים בו-זמנית, דרך זוג חיבורי USB-A וחיבור דו-צדדי בעוצמת 45W מסוג Type-C שיאפשר גם הטענה של מחשבים ניידים תומכים.

סוללת הגיבוי Mi Power Bank 3 Pro תומכת גם בהטענה מהירה Quick Charge 3.0, ובדומה לדגמים האחרים של היצרנית- גם היא מספקת הגנה כנגד טעינת יתר וקפיצות מתח ומפני התחממות יתר. כל אותן יכולות עדיין מותירות את הסוללה קומפקטית יחסית, כך שמשקלה עומד על כ-400 גרם.

מחיר: 45 דולר (כ-170 ש"ח כולל דמי משלוח). לרכישה: AliExpress.

קרא עוד:  מסכמים עשור: מגוגל גלאס ועד רובוטים על ארבע

קטן לניידות מקסימלית

חברת ZMI, אשר מתמחה בייצור מטענים ניידים ופועלת בשיתוף עם שאומי (Xiaomi), השיקה את PB630- מטען נייד שבו סוללה בנפח 3,000 מיליאמפר/שעה. עוד מציע המטען יכולת טעינה של מכשירים קטנים שאינם דורשים מתח גבוה כמו אוזניות וצמידים.

בשונה ממטענים אחרים, ל-PB630 עיצוב עגלגל ופשוט כך שמשקלו 74 גרם ואורכו כ-10 ס"מ בלבד. יתר על כן, המטען מגיע עם כבל Micro-USB, והוא מאפשר חיבור של מכשיר אחד בכל עת.

מחיר: 12 דולר (כ-45 ש"ח). לרכישה: Aliexpress

Image result for PB630