מה אתם עושים בימים החמים של הקיץ כדי להתקרר? אם אתם לא בבית עם המזגן, אז אתם בטח מטיילים או גוררים את רגליכם כמה שיותר לבריכה או לים. ומה הולך הכי טוב עם צורת הבילוי הקיצית הזו אם לא מוזיקה טובה? זו הסיבה שהובילה אותנו לקחת לבדיקה שלושה רמקולים שממש לא מפחדים מקצת מים. גם מהרבה.

הזול: Philips ShoqBox SB300B

ShoqBox SB300B של פיליפס (Philips) הוא הקטן מבין שלושת הרמקולים שבדקנו. הוא השלדה שלו עשויה מפלסטיק קשיח המגן על שתי יחידות הבס שבצדדים, והגוף מונח על שתי תושבות סיליקון קשיחות שמספקות אחיזה מרבית. יחידת הרמקול הראשית נמצאת במרכז והיא מוקפת ברשת עשויה מתכת שמספקת לה הגנה.

מדובר ברמקול מונופוני וזו כנראה הסיבה שהוא קטן יחסית ונוח לאחיזה גם ביד אחת. הוא מתחבר לטלפון, או כל התקן תומך אחר, בקישוריות בלוטות' ויש לו גם כניסת 3.5 מ"מ סטנדרטית לחיבור ישיר לנגן נייד באמצעות כבל. בנוסף להיותו רמקול, ShoqBox SB300B יכול לשמש גם כדיבורית.

ברמקול יש חמישה כפתורים: הדלקה/כיבוי, שני כפתורי שליטה בעוצמת השמע, כפתור לביצוע חיבור הבלוטות' וכפתור המדליק שתי נורות לד בתוך הרמקול. נורות אלה מציעות מספר צבעים שונים, והן מהבהבות לפי מקצב הבס ברמקול. תוספת נחמדה בעיקר אם משתמשים ברמקול בסביבה חשוכה.

הרמקול עמיד למים בתקן IPX7 וסוגר מחבר ה-microUSB אטום היטב מפני חדירה של מים, אך חשוב מאוד להקפיד ולסגור אותו. בבדיקה שלנו בבריכה הרמקול המשיך לפעול, אם כי כדאי לאחוז בו טוב כי הוא שוקע. הסאונד נפגע לאחר הטבילה במי הבריכה, אך לאחר כשתי דקות התנקזו שאריות המים והאיכות נשמעה כרגיל. הפעלה של הרמקול בעודו רטוב רק תעזור לו מאחר והרעידות מנקזות את המים החוצה.

מבחינת איכות השמע והעוצמה, ShoqBox SB300B היה הפחות חזק מבין הרמקולים שבדקנו, אך כן ניתן למקם אותו בחלל גדול יחסית, כדוגמת סלון, וליהנות מהמוזיקה בזמן שמסתובבים בבית. בהיבט של איכות השמע ניתן לומר כי הייתה טובה, כל עוד משתמשים בקבצי אודיו איכותיים. מבחינת עמידות, הרמקול שרד את מבחן הילדים ונשאר שלם, אך נראה שהוא הכי פחות עמיד לפגיעות ונפילות זאת בגלל קשת הפלסטיק שאינה חזקה מספיק לעומת הרמקולים האחרים.

סוללה: מספיקה עד 8 שעות ניגון רציף. מחיר: 299 שקל. להשיג בבי-קונקט.

הצבעוני: UE Wonderboom

UE Wonderboom הוא רמקול סטראופוני הנראה כמו כדור ומגיע בצבעים נועזים ובולטים במיוחד. היקפו רחב יותר מרמקול קטן טיפוסי, אך הוא עדיין נוח לאחיזה, בעיקר בזכות הלולאה הקטנה המחוברת אליו.

לרמקול כפתורים גדולים ובולטים במיוחד, זאת ככל הנראה כדי שיהיה קל לתפעל אותם גם מתחת למים. יש שני כפתורי שמע מקדימה, כפתור הדלקה, כפתור לצימוד למכשיר נייד וכפתור לשליטה על המוזיקה בנגן  – ניגון, עצירה ומעבר לרצועה הבאה. כל אלו נמצאים בחלקו העליון של הרמקול.

התפעול של Wonderboom פשוט מאוד: לחיצה קצרה על לחצן הצימוד מפעילה את מצב הלוטות' כדי לחברו למכשיר נייד. בפעם הבאה שמשתמשים בו פשוט לוחצים על כפתור ההפעלה והוא מתחבר מידית. אחת התכונות הנחמדות של הרמקול הזה היא האפשרות לצמד שני רמקולים זה לזה בקישוריות אלחוטית בלחיצה על כפתור הצימוד, גם תוך כדי שימוש, כך שמקבלים חווית סאונד עשירה ביותר.

איכות המוזיקה המופקת מהרמקול טובה מאוד, עם בס נהדר. בזכות העובדה כי הוא סטראופוני ובמבנה כדורי, הסאונד נשמע היטב, ולא משנה באיזה זווית נמצאים ביחס לרמקול.

ל-UE Wonderboom אותה חסינות למים כמו של ShoqBox, כלומר IPX7, וזה אומר שהרמקול יכול לשהות בתוך המים בעומק של עד מטר אחד למשך עד חצי שעה. בניגוד לשאר הרמקולים שבדקנו, UE Wonderboom צף במים. מעבר לעובדה שמדובר במאפיין שימושי, זה גם אומר שאין חשש שהוא יטבע למצולות. מלבד זאת, Wonderboom הוא אחד הרמקולים העמידים שבדקנו. כל נפילה, טבילה בבוץ או התעללות של שני ילדים בני שנתיים הוא עבר בהצלחה כמעט ללא שום סימן. מים לא נאגרים בו וחול כמעט ולא נתקע. ואם זה קורה, שטיפה קצרה מתחת לברז והרמקול נקי וכמו חדש.

סוללה: מספיקה ל-7-8 שעות שימוש רציף. מחיר: 599 שקלים. להשיג בבנדא.

הקשוח: JBL Flip 4

JBL הפכה כבר מזמן לשם מותג בתחום הרמקולים הניידים. הרמקול האחרון שהשיקה לשוק הזה נקרא Flip 4. זהו רמקול מוארך מחופה סיליקון קשיח ובד רשת שמספיק מחוספס כדי לספק אחיזה נוחה. הוא מצויד בשני דרייברים בקוטר 40 מ"מ כל אחד בהספק של 8 וואט RMS וכן שתי יחידות בס בצדדים. בניגוד ל-Wonderboom, שני הדרייברים נמצאים בקדמת הרמקול, כך שהסאונד הוא לא היקפי וצריך להציב אותו ישר לפנים כדי להוציא ממנו את איכות השמע המרבית.

Flip 4 מתופעל באמצעות חמישה כפתורים הנמצאים בחלק האחורי: כפתור ניגון, עוצמת שמע וכפתור צימוד למכשיר נייד בקישוריות בלוטות'. הם נמצאים בקצה הבד, ומעבר לכך יש כפתור הפעלה וצימוד לרמקולים נוספים. בנוסף, ניתן להתחבר לרמקול כל התקן בחיבור 3.5 מ"מ. יש גם מד סוללה שמורכב ממספר נוריות לד.

הרמקול עמיד למדי, אבל יחידות הבס בצדדים רגישות יותר ולחיצה חזקה או מכה ישירה על אחת מהן עלולה לפגוע באיכות השמע. עם זאת, בבדיקות נפילה שעשינו לא נתקלנו בפגיעה כלשהי. הרמקול עצמו לא ניזוק כלל מלבד כמה שפשופים ושריטות קלות. למקרה הצורך יש גם לולאה כדי לאבטח את הרמקול בעזרת חוט שמצורף לחבילה.

Flip 4 עמיד למים באותו תקן כמו שני הרמקולים האחרים, אך בניגוד ל-UE Wonderboom, הוא אינו צף במים. כך שבשימוש במים עמוקים מומלץ להחזיק אותו היטב. מלבד זאת, ל-Flip 4 מספר חללים שמים כן יכולים להיכנס אליהם, כך שלאחר טבילה במים לא ניתן ליהנות מאיכות סאונד מרבית וחשוב לחכות שהמים יתנקזו. איכות הסאונד נפגעת מהר מחול ובוץ מאחר ואלה עלולים להיכנס בין שתי יחידות הבס, ורק שטיפה ארוכה מתחת לברז ניקזה את החול החוצה.

הרמקול יכול לשמש גם כדיבורית, ואף ניתן לחבר לו, בעזרת אפליקציה ייעודית, רמקול נוסף מאותו סוג כאשר כל אחד משמש לערוץ אחר, שמאל או ימין. אם ממש רוצים להתפרע אפשר לחבר עד 100 רמקולים בעלי תמיכה ב-JBL Connect Plus.

מבין שלושת הרמקולים שבדקנו, Flip 4 מפיק את הצליל באיכות הטובה ביותר ואף העוצמתית ביותר. עם בס משופר וחזק. לא משנה איפה נמצאים, בתוך בית, בגינה או אפילו בפארק עם אנשים רבים מסביב, המוזיקה נשמעת היטב.

סוללה: מספיקה ל-10-12 שעות שימוש רציף. מחיר: 599 שקלים. להשיג בדינמיקה.

במה נבחר?

שלושת הרמקולים בהחלט עושים את עבודתם נאמנה מבחינת התפקוד העיקרי שלהם: להשמיע מוזיקה שניתן ליהנות ממנה גם בעת רחצה בבריכה או בים.

עם זאת, יש מספר משתנים המבדילים בין רמקול אחד למשנהו. אם איכות הסאונד הכי חשובה לכם ברמקול נייד, ה-Flip 4 הוא הבחירה הנכונה. אם המטרה היא לבלות אתו הכי עמוק בבריכה או בים לצד איכות שמע טובה ותפעול קל עם עיצוב מיוחד זהו UE Wonderboom. מי שדווקא המחיר הוא המדד החשוב עבורו, ShoqBox SB300B של פיליפס יספק את הפתרון במחיר נמוך בהשוואה לאחרים.