מהפכת החנייה: Polly, The parking fairy היא אפליקציה ישראלית חינמית למציאת חניה שלפי מפתחיה, חוסכת חצי מהזמן בחיפוש החניה, מבטלת את כל התסכול הכרוך בחוויית החניה ומגדילה משמעותית את הסיכוי למצוא חניה ברחוב.

איך זה עובד? כשמתקרבים ליעד הנסיעה, "פולי" מתעוררת לחיים מבטיחה למצוא מקום חניה – בחניון או ברחוב – תוך כ-11 דקות (שניתנות להארכה ידנית), קרוב ליעד הנסיעה. בנוסף היא מכירה את שלטי החניה ברחוב, מנגישה את אמצעי התשלום לחניה ואפילו זוכרת איפה החנית את המכונית ומציעה ניווט רגלי ליעד – ובחזרה. פולי מזמינה את הנהג לבחור חניון קרוב וגם מציגה את המידע הרלוונטי – מחירים, מרחק הליכה מהיעד ומקומות פנויים. בשלב הבא היא מציעה לנהג לבחור האם לנווט ישירות לחניון, או שמא הוא מעדיף לחפש קודם חניית-רחוב קרובה. זהו יתרון מובהק של פולי, שמבטיח שבכל מקרה הנהג ימצא חניה קרובה ליעד הנסיעה – ברחוב או בחניון שבחר.

אם הנהג בחר לחפש חניה ברחוב בדרך לחניון, "פולי" תציג לו מסלול ניווט מותאם אישית דרך הרחובות הסמוכים ליעד בהם קיים הסיכוי הגדול ביותר למצוא חנייה. המסלול מבוסס על מידע סטטיסטי אודות הרחובות בהם יש את תחלופת החניה הגדולה ביותר, מידע גיאוגרפי ייחודי שנאסף בעבודת שטח על חניות הרחוב ותמרורי החניה בעיר, וכן מידע על מגבלות והתניות חניה שעתיות או חניה לתושבי האזור בלבד.

קרא עוד:  עדכון במכשירי האנדרואיד גורם לזלילת סוללה, כך ניתן לשפר את המצב

במהלך הניווט, "פולי" תציג לנהג היכן מותר לחנות בהתאם למגבלות אלה כדי למנוע קנסות בשל חניה במקום אסור. "פולי" עושה את רוב הקסם בעצמה והיא אינה נסמכת על מידע מהמשתמשים בשטח, כך שהיא יכולה לתת שירות איכותי ואמין כבר מהרגע הראשון, ו"חכמת ההמונים" היא רק רובד נוסף שיבטיח שיפור מתמיד של הסיכוי למצוא חניה ברחוב. כרגע, אגב, פועלת האפליקציה רק בתל אביב.

"פולי" היא פיתוח מבית היוצר של חברת ספארק, שנוסדה בשנת 2012 על ידי היזם ערן בלטר. בימים אלה עומדת החברה לקראת יציאה לסבב גיוס וכן נערכת להביא את "פולי" לערים נוספות בארץ ובעולם. "פולי פיית החנייה" זמינה כעת בחניות גוגל פליי ואפ סטור בחינם. www.parking-polly.com