ויכוח בין שני חברי קבוצה שהטיחו אחד בשני את האשמה על ההפסד במשחק Call of Duty בו הימרו, הוביל למוות של אדם חף מפשע במדינת קנזס בארצות הברית.

השניים החלו בוויכוח לאחר הימור על תוצאות המשחק בסכום של דולר וחצי. בסופו של המשחק בו הפסידו כאמור, התלהט הוויכוח בין השניים עד כדי שאחד השחקנים איים על האחר שייבצע "Swatting" – קריאה פיקטיבית למשטרה כדי שיגיעו לביתו. האחרון אכן התקשר למשטרה ודיווח על פשע שלא באמת התרחש בכתובת מזוייפת אותה נתן השחקן אבל זו הייתה בית של שכנו.

השוטרים שהגיעו לכתובת ירו למוות בבן 28 שהתגורר בבית. "בשיחה שקבלנו נאמר שמישהו נמצא בוויכוח עם אימו ושאביו נורה בטעות״, כך נמסר מהמשטרה המקומית, ״נאמר שהאדם כעת מחזיק באימו, באחותו ובאחיו כבני ערובה״.

מאז המקרה, חשבונות הטוויטר של המעורבים נמחקו והאדם השלישי שהתקשר בפועל למשטרה שינה את שמו ברשתות החברתיות וירד למחתרת. לפי הדיווחים, המשטרה עצרה את טיילר בריס בן ה-25 החשוד במקרה, אשר הורשע בעבר במקרים דומים על דיווחי שווא.

התופעה, שנקראת באנגלית "swatting" מלשון SWAT (יחידת משטרה טקטית המקבילה לימ"מ הישראלית), תופסת תאוצה בארצות הברית וגורמת להזנקת כוחות משטרה על אירועים שלא באמת התרחשו. כמו במקרה הזה, לכוחות הביטחון אין ברירה אלא להתייחס לשיחות הללו ברצינות הראוייה להם.