חברת הצילום Polaroid הפתיעה בתערוכת CES 2016 כשהודיעה על כניסתה לעולם המדפסות התלת מימדיות והציגה דגם חדש בשם ModelSmart 250s 3D printer, אשר אמור לשמש כמדפסת ביתית ופשוטה להפעלה.

הדגם של פולארויד אמור להיות פשוט במיוחד לתפעול, בניגוד למדפסות אחרות שקיימות בשוק (כמו למשל Makerbot), אשר מכילות מאות של כפתורים והגדרות שיש לכוון לפי שמדפיסים כל מוצר. במדפסת של פלוארויד, לשם השוואה, יש רק עשר מצבים בלבד, כאשר המדפסת מתאימה את עצמה באופן אוטומטי למוצר המודפס

כל זאת, אגב, לא פוגם באיכות המוצר שמתקבל, והמדפסת מסוגלת ליצור מוצרי פלסטיק וגם מעץ באיכות מורכבת וחזקה למדי. בנוסף מציעה המדפסת מד מיוחד שמסוגל לעקוב אחר כמות חומר ההדפסה שיש בה, והאם הוא מספיק ליצירת המוצר או שיש צורך למלא. בנוסף מציעה המדפסת הערכת זמן של כמה ייקח להדפיס את המוצר המבוקש.

פולארויד עדיין לא שחררה מידע בנוגע לתאריך ההשקה של המדפסת, בארה"ב בלבד כמובן, אם כי ככל הנראה זה יקרה במהלך השנה. המחיר הצפוי, אגב, לא בדיוק מותאם לצרכן הביתי הממוצע – 2,200 דולר.

המדפסת של פולארויד מצטרפת לטרנד של מדפסות זולות (יחסית) להדפסה ביתית. כך לאחרונה הושקה בישראל M3D Micro המבטיחה הדפסה קלה וידידותית במיוחד, אם כי בעלת מידות קטנות בהרבה מהמדפסות המקצועיות ומחירה בהתאם  – 2,890 שקל.