השקה מוצלחת למשחק החדש בעולם הפוקימונים: Pokémon Sword and Shield בשלושה ימים נמכרו 1.36 מיליון עותקים, ביפן בלבד. נתוני המכירות הגיעו ממגזין המשחקים היפני פמיטסו בו ומדובר רק בעותקים פיזיים של המשחק המיועד ל-Nintendo Switch.

הנתון כולל כאמור עותקים של Pokémon Sword, Shield או המהדורה הכפולה וכן כרטיסים עם קוד לחנות ה-eShop. עם זאת הוא לא כולל הורדות שבוצעו ישירות מ-eShop, חנות המשחקים המקוונת של נינטנדו (Nintendo).

לצורך השוואה בסוף השבוע הראשון להשקה של .Super Smash Bros, זיכיון פופולרי נוסף של נינטנדו, נמכרו כ-1.23 מיליון עותקים.

חגיגות השקת המשחק לא פסחו גם על ישראל. תור גיימינג, היבואנית הרשמית של נינטנדו בישראל, קיימה לכבוד יציאת המשחק אירוע השקה לילי בחנות הדגל בתל-אביב שבמרכזו קבלת המשחק בחצות. החברה הגדירה את האירוע מוצלח. לטענתה נכחו באירוע עצמו מעל ל-400 משתתפים, וכן כמה מאות נוספים שהגיעו לחנות למחרת.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.