מפתחת משחק Pokemon Go הפופולרי ניאנטיק (Niantic) ויצרנית השבבים קוואלקום (Qualcomm) הכריזו על שיתוף פעולה ראשון מסוגו כדי לפתח יחדיו משקפי מציאות רבודה.

לפי ההודעה, השניים מעוניינים להביא אל השוק מוצר חומרה שיוכל לשמש את ניאנטיק עבור פלטפורמת ה-Real World שלה. זו ששימשה את החברה ליצירת Ingress ו-Harry Potter: Wizards Unite, שני משחקי מציאות רבודה שפותחו לאור ההצלחה הרבה של Pokemon Go.

המוצר, משקפי מציאות רבודה שתמונות הדמייה כבר הופצו על ידי קוואלקום, יתבסס על Snapdragon XR2 – פלטפורמת המציאות המעורבת החדשה של החברה, שמציעה גם תמיכה בחיבור לרשתות מידע מבוססות 5G.

פלטפורמת ה-XR2 של קוואלקום מציעה יכולת מתקדמת להעברת להעברת תוכני וידיאו ותמונות ברזולוציה גבוהה יותר, וזאת לצד שיפור בביצועי המחשוב בהשוואה ל-XR1 שהושק בשנה שעברה. מעבר לכך, המעבד החדש תומך בעד שבע מצלמות הפועלות בו זמנית, וכן כולל שבב ראיית מחשב כדי לשפר את המעקב אחר הידיים והראש של המשתמש.

ביוני האחרון ניאנטיק הודיעה כי תחל לקבל יישומים ממפתחים שביקשו גישה לפלטפורמת ה-Real World. החברה הוסיפה כי שיתוף הפעולה עם קוואלקום יכלול ערכת פיתוח למפתחים שתשוחרר מתישהו שנה הבאה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.