מתקפת הפוקימונים על המכשירים הניידים ממשיכה. The Pokémon Company שחררה את המשחק Pokémon Duel להורדה בחינם למשתמשי אנדרואיד ו-iOS, שמתרכז בקרבות הפוקימונים ולא בחיפוש.

בניגוד ל-Pokémon GO, משחק המציאות הרבודה שפותח על ידי Niantic, אשר 'מכריח' את המשתמשים להסתובב בחוץ על מנת לתופס את מפלצות הכיס, Pokémon Duel מאפשר לשחק בנוחות מתוך הבית כשהמשחק הוא משחק לוח ווירטואלי בו נלחמים בעזרת קבוצה של שישה פסלוני פוקימונים הנעים על גבי הלוח במטרה להגיע אל שער היריב.

סגנון המשחק שונה בצורה מהותית מקרבות הפוקימון שמתרחשים במשחקי ה-Game Boy וה-Nintendo DS. כאן, למרות בנוסף לחשיבות של סוג הפוקימון, במעיין משחק מודרני של אבן, נייר ומספרים, כל פוקימון יכול לבצע מספר מוגבל של מהלכים בכל תור לצד התקפות מיוחדת. הקרב מתחיל כששני פוקימונים 'נפגשים' על הלוח בדרך או בחסימת הדרך אל שער היריב. אז יש 'לסובב' את דיסק אשר קובע את סוג המתקפה. את מפלצות הכיס ניתן לחזק על ידי ככל שמשחקים יותר וכך גם לשפר את סוג המתקפות הזמינות.

כיאה לשם, את המשחק ניתן לשחק גם כנגד מאמנים אחרים בשר ודם או כנגד המחשב. יש אפשרות רכישה בתוך האפליקציה, כדי להתקדם מהר וחזק יותר, אבל יוצרי המשחק מציינים כי ניתן להגיע לרמות הגבוהות ביותר גם מבלי להוציא אפילו שקל אחד (להורדה: iOS | אנדרואיד).

 

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.