עם כל ההמולה התקשורתית סביב הממשיך של ה-Galaxy S II, ישנה גם סיבה לשמחה עבור מעריצי המכשירים של אפל. השתלשלות העניינים של השבועות האחרונים מובילה לכך שההקאר המפורסם Pod2g הצליח לפרוץ את המכשיר ה-iPhone 4 שרץ על iOS 5.1 שברשותו בפריצה לא קשורה.

מעשה שהיה כך היה: לפני מספר ימים העלה ההאקר סקר לבלוג שלו בקשר לפריצה הלא קשורה ל-iOS 5.1. שאלת הסקר הייתה פשוטה מאוד: "האם לשחרר את הפריצה המלאה עכשיו או לחכות ל-iOS 6?". היו שלוש תשובות אפשריות, האחת קוראת להאקר להשתמש בחורי האבטחה שמצא ב-iOS 5.1 לפריצת iOS 5.1, השנייה קוראת להאקר לשמור את חורי האבטחה שמצא ולפרוץ באמצעותם את iOS 6, והשלישית תוהה לאן נעלם בקבוק הבירה שלי, תשובה פחות רלוונטית. לכאורה זה נראה שאלון מיותר, זה ברור שהוא צריך לפרוץ את iOS 5.1 עכשיו וכשתצא iOS 6 לפרוץ גם אותה, אך לא כך הדבר. בעולם הפריצות, אם האקר מצא חור מסויים ופרץ מכשיר בעזרתו, אפל בוודאי יעלו על חור האבטחה הזה ויחסמו אותו בגרסא הבאה, דבר שרק יקשה על פריצתה של הגרסא הבאה של מערכת ההפעלה; מצד שני, אם ההאקר לא יפרוץ את iOS 5.1 באמצעות חורי האבטחה שמצא עכשיו, ויחכה לצאת iOS 6, הוא יוכל לפרוץ את iOS 6 בעזרת החורים שמצא כבר וזה יקח לו הרבה פחות זמן מאשר אם יצטרך למצוא חורי אבטחה חדשים לגמריי. כך או כך, רוב המשתמשים קראו להאקר לשחרר את הפריצה ל-iOS 5.1 עכשיו. אתמול צייץ ההאקר בחשבון ה-Twitter שלו, כי מכשיר ה-iPhone 4 שברשותו, שרץ על iOS 5.1, פרוץ בפריצה לא קשורה. הציוץ השני והשלישי קצת פחות ברורים, בציוצים אלו הוא אומר שאנשים מבקשים ממנו שלא לשחרר את הפריצה המלאה ל-iOS 5.1 כי הפריצה הקשורה טובה מספיק. הוא מסביר שאסור לנו לשכוח שיש גם משתמשי Apple TV 3, iPad 23 ו-iPhone 4S שם בחוץ, ושהם קבלו את iOS 5.1 ישר מהקופסא. אם הציוץ של אתמול גרם לנו לשמוח, הרי שאלו של היום מורידים מעט מהשמחה. עתה, לא ברור אם ישחרר את הפריצה למעבדי A4 או שמא יחכה עד שיצליח למצוא פריצה גם למעבדי A5 ו-A5X ואז ישחרר פריצה לכל המכשירים.

קרא עוד:  תמונות אמיתיות ראשונות של Galaxy Note 10

עושה רושם שהפריצה תשוחרר ממש בשעות הקרובות, אולי אפילו היום, אך לא ניתן לדעת. אם בכל זאת קשה לכם להתאפק, תוכלו לפרוץ את המכשיר בפריצה קשורה, משמע שבכל פעם שיכבה לכם המכשיר תצטרכו לחבר את המכשיר למחשב ולהדליק אותו דרך התכנה. בעזרת טוויק פשוט תוכלו להפוך את הפריצה לחצי קשורה, flשבכל פעם שיכבה לכם המכשיר, תוכלו להדליק אותו בלי מחשב, אך הפריצה וכל מה שיצא ממנה (חנות הCydia וכל שאר הטוויקים) לא יעבדו.