ל-iOS יתרונות שונים על פני אנדרואיד: היא נוחה יותר, פשוטה יותר, קלה יותר להבנה וללמידה, והרשימה עוד ארוכה. אך למרות כל היתרונות, יש דבר אחד מעצבן יותר מכל – חוסר הפתיחות שלה לשינויים. מערכת ההפעלה של אפל סגורה מאוד, ומאפשרת למשתמשים להזיז אפליקציות על גבי רשת קבועה מראש, להחליף תמונת רקע, ולא הרבה יותר. כאשר אפל שחררה את iOS 6, המשפט שליווה אותה היה "מערכת ההפעלה המתקדמת בעולם". לא נעים לומר, אך יש להודות בעובדות – iOS רחוקה משם, כאשר במחצית הזמן בו iOS קיימת בשוק, אנדרואיד הצליחה להתקדם הרבה יותר.

יש את אלו שדווקא נהנים מהאטימות, יש את אלו שסובלים בשקט, ויש את אלו שמחליטים לעשות משהו בנידון – ומי אם לא Pod2g? ההאקר הנערץ אשר העלה לחשבון ה-Twitter שלו תיוג חדש תחת הכותרת "WeWantAnOpeniOS",והוא קורא לכולם לשתף אותו. לטענתו, אנשים רבים זונחים את מערכת ההפעלה של אפל לטובת זו של גוגל, והוא מצטער על כך. בתיוג זה, הוא בעצם קורא לאפל להפוך את ה-iOS לפתוחה יותר, ולאפשר למשתמשים להוריד ערכות נושא או תוספים בצורה "חוקית". לכולנו ידוע שאפל קפדנית מאוד בבחירת האפליקציות שמועלות לחנות האפליקציות שלה, אך Pod2g טוען, ובצדק, שאפל תוכל לפקח גם על התוספים השונים בצורה קפדנית לא פחות. המחאה החדשה מופצת ברחבי הרשתות החברתיות במהירות האור, ואם נצטרף כולנו – לא רחוק היום בו אפל תחליט לעשות משהו בנידון. תוכלו להצטרף למחאה ולחתום עליה (באופן וריטואלי, כמובן), מה שישלח ציוץ בשמכם עם התיוג "WeWantAnOpeniOS#".

קרא עוד:  אפל השיקה את ה-Solo Pro עם סינון רעשים אקטיבי

Pod2g בוודאי יודע מה ההשלכות של צעד שכזה, והעובדה שהוא בכל זאת נוקט בו הופכת אותו לדמות ראויה להערצה. אם אפל תחליט לאפשר תוספים ולהפוך את iOS לפתוחה יותר, Pod2g יהפוך ל"מובטל" כיוון שכל עולם הפריצה כבר יהיה חסר משמעות, ושמו ילך וידעך. אנו רואים את שיפור מערכת ה-iOS כדבר חשוב, וקוראים לכם לחתום ולהפיץ את המחאה לכל מי שאפשר.

>> לא צריך לפרוץ: שירות חדש מאפשר התקנת אפליקציות פיראטיות ללא פריצה
>> שמועות: אינטל ואפל משתפות פעולה בפיתוח שעון חכם