מכשיר ה-Pocophone F1 של שאומי (Xiaomi), הצליח להשיג ציון נאה במבחן הצילום של DxoMark ואף להשיג את מכשיר ה-Pixel הראשון וקרוב לניקוד של iPhone 8 – למרות כי מחירו כמחצית מהם.

מערך הצילום של Pocophone F1 מצויד בזוג מצלמות, כשהראשית היא 12 מגה-פיקסל (f/1.9) והמשנית היא 5 מגה פיקסל (f/2.0) לצילומי עומק. בעוד שעל פניו לא מדובר במערך שונה מכל מכשיר ביניים ומעלה, ב-DxoMark ציינו לטובה את מהירות המיקוד האוטומטי והאיכות הכללית של צילומי הוידאו והתמונות.

עוד נאמר כי מבזק שני הגוונים (dual tone flash) מספק איזון לצבעי התמונה ומסייע לחשיפת פרטים נוספים, זאת לצד מנגנון הייצוב האופטי המספק תמונות חדות וברורות. הם ציינו לשלילה את מנגנון ה-HDR שאינו מספק את היכולות הנדרשות וגם צילום בתאורה חשוכה אינו מזהיר, כפי שכבר גילינו בביקורת שלנו על המכשיר.

בסך הכל קיבל Pocophone F1 ציון ממוצע של 91 נקודות, מה שמכניס אותו לרשימת ה-20 המכשירים הטובים ביותר בתחום הצילום. במקום הראשון אגב, נותרה וואווי (Huawei) עם 109 נקודות למכשיר ה-Mate 20 Pro שלה.

ועדיין, כשמדובר במכשיר שעולה כ-300 דולרים או 1,599 שקלים בישראל, זה בהחלט מכובד.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.