לא מכבר בסוני (Sony) הכריזו על ה-PlayStation Classic, גרסה ממוזערת של קונסולת ה-PlayStation המקורית שהושקה ב-1994 אשר הותאמה לעבודה עם טלוויזיות מודרניות. זו מאפשרת לשחק ב-20 להיטי PlayStation ומסתבר כי הקונסולה הקלאסית נעזרת אמולטור בקוד פתוח שנכתב על ידי מעריצים ומפתחים חובבים.

נתון זה התגלה בעקבות רשימת רישיונות התוכנה של הקונסולה הממוזערת. שם נמצא כי המשחקים הקלאסיים מופעלים בעזרת האמולטור 'PCSX ReARMed', אמולטור שנכתב לראשונה כדי לאפשר להפעיל משחקי PlayStation על גבי מכשיר ה-Pandora. לא מדובר בהפרה של תנאי השימוש באמולטור שכן מדובר על פרויקט שנכתב בקוד פתוח וחופשי לשימוש.

מדובר בכיוון שונה בתחום. שכן בנינטנדו (Nintendo), אשר מוכרת גם היא קונסולות קלאסיות ממוזערות, כתבו את תוכנת האמולציה באופן פנימי ובחרו שלא להעזר בפתרונות בקוד פתוח של צד שלישי. בנוסף מדובר בצעד לא צפוי, זאת מכיוון שתוכנות אמולציה נמצאות בתחום האפור בין החוקי והלא חוקי ולכן חברות המשחקים ויצרניות החומרה אינן ששות לעודד פרויקטים שכאלה.

קונסולת ה-PlayStation Classic תחל להימכר בעולם ב-3 בדצמבר במחיר של 99 דולר וזו כוללת 20 להיטים מהתקופה כמו: Final Fantasy 7, Ridge Racer, Tekken 3 ועוד.