סוני הכריזה היום ב-E3 על כניסתה הרשמית של HTC לשירות PlayStation Certified. חברת HTC תהיה החברה הראשונה מחוץ לסוני (או סוני אריקסון) שתקבל חותמת 'PlayStation Certified', חותמת שתספק למכשירי החברה את "חווית המשחק" של סדרת ה-PlayStation בנייד עם עשרות משחקים להורדה מכל דורות מכשירי ה-PlayStation כולל כותרים קלאסיים מה-PlayStation הראשון. למעשה, המכשיר הראשון וכמעט היחיד שהגיע עם חותמת זו היה ה-Xperia Play שהביא גם סמארטפון ראשון שממש מיועד לגיימרים כאשר שילב בין קונסולת משחק לסמארטפון סביר (שלבסוף הסתבר כי הוא לא יתעדכן ל-Ice Cream Sandwich).

בינתיים, ב-HTC עוד לא יצאו בהצהרות לגבי מכשיר עתידי, אך כבר עכשיו היא החלה במהלך צירוף מכשירי סדרת ה-One, בניהם ה-One V, One S ומכשיר הדגל One X, לשירות ה-PlayStation Certified ומכשירים נוספים יחד עם הלוגו הנחשק ישוחררו במהלך השנה. נוסף לכך, סוני משנה את שם השירות שהוכרז בשנה שעברה, PlayStation Suite, שאיפשר למשתמשי האנדרואיד לשחק במשחקי PlayStation, ל-PlayStation Mobie, שם נרחב הרבה יותר. ה-PlayStation Suite היא בעצם אפליקציה שכוללת בתוכה חנות בפני עצמה, שתאפשר לכם להוריד משחקי PlayStation למכשירכם.

עוד בפברואר נפוצה שמועה לפיה HTC תהיה אחת החברות הראשונות שיקבלו חותמת של 'PlayStation Certified', וכנראה שסוני ו-HTC מתכננות לנו הפתעות גדולות לשבועות הקרובים. E3 רק החלה, ועוד הכרזות מעניינות עוד לפנינו, בינתיים, התעדכנו ברשימה המשחקים המלאה של היום הראשון.