סוני (Sony) טרם חשפה את קונסולת הדור הבא, ה-PlayStation 5, אולם כבר מסתמן כי יהיה קושי רב לרכוש אותה בחודשים הראשונים להשקתה.

סוני, כמו מיקרוסופט (Microsoft), מתכננת להשיק את הקונסולה לפני עונת החגים בארה"ב, כלומר בסביבות חודש ספטמבר-אוקטובר. בשל כך החברה נדרשת להתחיל ולייצר את הקונסולה כבר בזמן הקרוב אולם בשל נגיף הקורונה הערכות הן כי החברה לא תוכל להיערך עם כמות שתענה לביקושים הגבוהים, מה שיגרום לחוסרים רבים בחנויות.

בבלומברג מדווחים כי סוני תאלץ להגביל את הכמויות הנמסרות לחנויות ואף תידרש ליצור רשימת המתנה של לקוחות לרכישה, זאת לפחות עד שנה הבאה או עד אשר קווי הייצור יוכלו לעמוד בביקושים. לפי יודעי דבר בשרשרת הייצור, החברה אמרה כי היא מעוניינת לייצר בין 5 ל-6 מיליון קונסולות PlayStation 5 עד סוף מרץ 2021.

אם זה לא מספיק, אז מי שבכל זאת יצליח לשים את ידו על PlayStation 5 גם יידרש לשלם מחיר גבוה יותר. אם קונסולת PlayStation 4 נמכרה ב-399 דולרים בעת ההשקה, הערכות מחיר של PlayStation 5 מדברות כרגע על בין 499 ל-549 דולרים, שזה עליה של 25%. הדבר גם מעמיד בסימן שאלה לגבי מחירה של קונסולת Xbox Series X של מיקרוסופט שמחירה טרם ידוע.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.