תעשיית המשחקים, עם הכנסות של יותר מ-100 מיליארד דולר בשנה, מושכת מאוד את העיניים של ההאקרים במיוחד שכיום הרוב המוחלט של המשחקים מורדים מאתרים ולא נרכשים ממדפי חנויות. Steam, שירות המשחקים המקוון של Valve, עם יותר מ-140 מליון משתמשים רשומים ועם יותר מ-7,000 משחקים שזמינים להורדה בכל רגע, היא אחת הפלטפורמות הגדולות ביותר בתחום, ולפי מחקר שפרסמה חברת האבטחה קספרסקי (Kaspersky) היא באופן טבעי אחת מנקודות המשיכה היותר גדולות עבור מי שמחפש לגנוב כספים מאנשים תמימים – ולפי החברה, הסיבה העיקרית לכך היא שעד לאחרונה המחקרים בתחום הרושעות התעלמו מתחום המשחקים מתוך הערכה שאין בו תנועה של דברים יקרי ערך של ממש.

אם אתם משתמשים ב-Steam ועדיין לא נתקלתם בכך, אז יש לכם כנראה מזל, אבל לפי החברה יש זן חדש של רושעות שמכוונות ישירות לשירות שנושאות את הכינוי Steam Stealer. עד כמה הן פופולאריות? במעבדת קספרסקי חשפו כמעט 1,200 דוגמאות שונות של Steam Stealer ולדבריהם הן תקפו עשרות אלפי משתמשים ברחבי העולם, במיוחד ברוסיה ובמדינות אחרות במזרח אירופה, אזור בו פלטפורמת Steam פופולרית מאוד. ההערכה היא שמדובר ביותר בפריצה ליותר מ-75,000 חשבונות Steam בכל חודש.

מה שיותר נורא הוא שה-Steam Stealer הפך לכל כך פופולארי ונפוץ עד כדי שהוא הפך לתכונה שנמכרת במודל של נוזקה כשירות: הוא זמין למכירה במספר גרסאות, עם מאפיינים שונים, שדרוגים חינמיים, מדריכי משתמש, עצות אישיות להפצה ועוד. ויותר מכך, יש לו מחיר התחלתי נמוך במיוחד – הוא נמכר בלא יותר מ-30 דולר. הדבר הופך את הקוד הזדוני המסוים הזה למאוד אטרקטיבי עבור עברייני סייבר מתחילים ברחבי העולם.

איך להיזהר? לוודא שלתוכנת האבטחה שלכם יש מצב משחקיות וכן לבדוק מה יש ל-Steam להציע בנושא.