פאניק (Panic), חברת הפצה בעלת היסטוריה ארוכה בתחום כלי הפיתוח, הציגה בעבר משחק מחשב שהפך ללהיט – Firewatch. אולם המהלך הבא שלה נראה בלתי צפוי לחלוטין. פאניק עומדת להתחרות בשוק הקונסולות עם קונסולה ניידת חדשה בשם פליידייט (Playdate).

Playdate מתהדרת במראה רטרו וטכנולוגיה תואמת. המפרט המדויק אומנם טרם פורסם, אך הקונסולה בנויה סביב מסך מונוכרומטי בגודל 2.7 אינץ׳ וללא תאורה אחורית. בקדמת המכשיר שני כפתורי שליטה וארבעה כפתורי חצים, ובצידו מעין ידית, שהיא למעשה אלמנט משחקי – בחלק מהמשחקים ייעשה בה שימוש ייחודי לצורך השליטה בדמויות או בקצב המשחק. למרבה המזל, יש גם כמה תכונות מודרניות יותר, כמו חיבורי WiFi ובלוטות׳, חיבור USB-C, וחיבור אוזניות סטנדרטי.

באשר למשחקים, בפאניק הצליחו לגייס 12 מהמפתחים והיוצרים המוערכים ביותר בסצינת האינדי-גיימינג. המשחק הראשון שייצא עבור Playdate הוא Crankin's Time Travel Adventure, שפותח על ידי קייטה טאקאשי (Keita Takahashi), היוצר של סדרת Katamari Damacy. עוד ברשימת היוצרים: בנט פודי (Bennett Foddy, היוצר של Qwop), שון אינמן (Shaun Inman, יוצר Last Rocker) וזק גייג׳ (Zach Gage, יוצר Really Bad Chess).

חידוש נוסף הוא באופן שבו המשחקים הללו יסופקו לרוכשים – ללא תשלום נוסף. רכישת הקונסולה עצמה, שתמכר תמורת 149 דולרים, כוללת גם גישה ל״עונת״ המשחקים הראשונה, 12 משחקים שניתן יהיה להוריד לקונסולה ללא תוספת תשלום. עם זאת, בפאניק עדיין לא מוכנים להתחייב כי יוצעו גם עונות נוספות, לאחר העונה הראשונה.

קרא עוד:  סקירה: Logitech G Pro X - אוזניות גיימרים איכותיות בלי גימיקים מיותרים

Playdate עדיין איננה זמינה לרכישה, אולם ניתן להרשם באתר הרשמי על מנת לקבל התראה ברגע שהמכירה תפתח. המלאי ״מוגבל מאוד״ לטענת פאניק, כך שלמי שמתלהב מהקונסולה כדאי להזדרז.