ישנן לא מעט אפליקציות בחנות האפליקציות של גוגל (Google) כאשר רובן הגדול הוא בחינם. כלומר כאלה שלא צריך לשלם עליהן כסף וכך לעיתים משתמשים חושבים כי מדובר למעשה באפליקציה נקייה מפרסומות, אך לא עוד.

לצד כפתור ההורדה בחנות גוגל תחל לציין כי האפליקציה מכילה פרסומות ותתויג כ-"ad-supported", כך שכבר לפני ההורדה המשתמש יוכל לדעת כי זו כוללת פרסומות במיקומים שונים באפליקציה. עד כה גוגל הציגה זאת רק באפליקציות תחת מדור ה"משפחה" וכעת היא מרחיבה זאת גם לשאר האפליקציות והמשחקים שבחנות.

חלק מהחשש של משתמשים, כי הפרסומות משמשות למעשה כמסווה לאיסוף נתוני המשתמש, זאת לאחר שהמפתח השתיל קוד של חברת פרסום צד שלישי המבצעת ניתור של המשתמש, אופי השימוש שלו וסורקת את תוכן המכשיר זאת כדי להציע לו פרסומות מותאמות בהתאם לפרופיל האישי. זאת כבר סקרנו בעבר ונראה כי לא מדובר בתופעה, אלא בסטנדרט מקובל בתעשייה.

סימון זה מצטרף לתיוג של רכישות בתוך האפליקציה (In-app purchases), זאת למורת רוחם של האפליקציות ה"חינמיות", אשר מציעים שדרוגים בכסף ורכישות בתוך האפליקציה או המשחק.

השינוי יחל בתחילת השנה הבאה ,זאת לאחר שהמפתחים מחויבים לסמן האם באפליקציה שלהם יש פרסומות עד ה-11 לינואר 2016, שכן במידה ולא יבוצע, האפליקציה תיחשב כמפרה את תנאי השימוש והמפתח מסתכן בהסרתה מהחנות.