גוגל (Google) עדכנה את חנות האפליקציות שלה, ה-Google Play Store, ונפרדת מאחד האייקונים המלווים אותה שנים רבות – שקית הקניות. העדכון החל להגיע למשתמשי האנדרואיד החל מהיום ונפרס בהדרגה לכולם.

מדובר אמנם בשינוי קוסמטי, אבל נחשב למאוד אייקוני עבור החברה והחנות המלווה אותה זה כמעט עשר שנים. שקית הקניות הייתה תמיד חלק מהחנות מאז שהוקמה בשנת 2008, עוד כשקראו לה Android Market. במקום השקית גוגל הגדילה את אייקון המשולש הצבעוני כאשר כעת הוא מוצג גדול יותר ובולט יותר. הצבעים במשולש כזכור, מסמלים את כל אחת מהקטגוריות בחנות (אפליקציות, וידאו, ספרים וכו').

עיצוב האייקון החדש גם משפיע על שורת ההתראות, כך שגם שם הוחלפה השקית באייקון המשולש. לדברי Android Police, צבע האייקון בהתראות משתנה בהתאם לסוג התוכן (אדום, צהוב, כחול וירוק).

המראה החדש לאייקון מגיע לאחר שגוגל כבר החליפה את כל האייקונים השונים שלה עוד לפני כשנה. שירות הוידאו Play Movies & TV, שירות המוזיקה Play Music, המשחקים Play Games, ספרים Play Book ויישום החדשות Newsstand – כולם זכו לעיצוב מחדש של האייקונים הוותיקים. האייקון האחרון שלא עודכן הוא של החנות – עד היום.

העדכון למספר גרסה 7.8.16 כבר זמין להורדה כקובץ APK.