הן נופלות על הרצפה, נשארות ברכב גם כשמאוד חם ובדרך כלל הן זוכות ליחס מזלזל, בוודאי אם משווים את היחס שמקבל המכשיר שאליו הן מחוברות. אנחנו מדברים, אם לא ניחשתם, על דיבוריות אישיות, וכנראה שפלנטרוניקס (Plantronics) הבינה זאת היטב שהיא תכננה את Voyager 5200 שהגיעה  אלינו לבדיקה לאחרונה.

Voyager 5200 אינה דיבורית קטנה במיוחד. בדיוק ההפך. מדובר בדיבורית עם נוכחות מרבית, שקשה מאוד לפספס כשעונדים אותה עלי אוזן. היא גם לא קלה במיוחד – שוקלת 20 גרם – אבל היא מספקת את כל היכולות הטכנולוגיות העדכניות ביותר בתחום.

גם הפעם הדיבורית אינה חורגת מתצורת המדונה המוכרת של הסדרה, והיא מאוד דומה למבנה של Voyager Legend ודגמים קודמים. אבל, העיצוב שלה הוא גם החיסרון שלה. אמנם היא נוחה לשימוש ואינה מכבידה על האוזן, אבל הנוכחות שלה משמעותית מאוד, וזה משהו שלא כולם תמיד אוהבים כשמדובר בדיבורית.

לזרוע הארוכה, המכילה את המיקרופונים, יש מבנה ייחודי המונע הפרעות ורעשי רקע בטכנולוגיית WindSmart. טכנולוגיה הזו, לפי החברה, מפחיתה באופן משמעותי רעשי רקע הנגרמים מרוחות בזמן השימוש בחוץ. מלבד זאת, היא גם חסינה לזיעה והתזות מים, מה שמאפשר לה לפעול גם בימי גשם. עיצוב הקשת מאפשר סיבוב לשני כיוונים כך שהיא מותאמת לימניים ושמאליים וכן לכיוון למעלה או למטה לנוחות מרבית. אטם הסיליקון איכותי מאוד ובאריזה מצורפים עוד שני גדלים. יש לה כפתור לשליטה בעוצמת השמע הממוקם בחלק העליון, כפתור כיבוי והפעלה וכפתור מענה וניתוק השיחה. נוסף גם כפתור השתקה השימושי למקרה הצורך.

קרא עוד:  סקירה: UB+ Eupho E3 - רמקול מעוצב המשדרג כל פינה בבית, ולא רק מבחינה קולית

לימים עמוסים במיוחד

פלנטרוניקס התמקדה בדור הנוכחי בשימוש בעבודה אינטנסיבית ולכן היא מיועדת במיוחד למשתמשי טלפון כבדים ולאלו שנעים ממקום למקום במהלך היום. היכולת של Voyager 5200 בתחום הסאונד מרשימה למדי היא מסוגלת להתאים את עצמה בהתאם לרעש בסביבה הקרובה. היא עושה זאת בזכות לא פחות מארבעה מיקרופונים הממוקמים בדיבורית ומשולבים עם מעבד DSP להפחתת רעשי רקע. זה הופך אותה לאחת מהדיבוריות האיכותיות ביותר בהן השתמשנו עד היום, אם לא האיכותית ביותר.

כל מי ששוחחנו איתו לא הצליח לאבחן ששוחחנו עם הדיבורית. יתרה מכך, גם בעת שביצענו שיחות ברחוב, לא קיבלנו תלונות על בעיות במהלך השיחה. גם עוצמת השמע הייתה חזקה וברורה למדי.

השימוש בה לאורך היום נוח מאוד. לא הרגשנו אותה גם בזמן שענדנו אותה למשך שיחות ארוכות שנמשכו חצי שעה ויותר. טווח קישוריות הבלוטות' מוגבל כמובן ל-10 מטר, אבל הקליטה בהחלט הייתה טובה, ללא קטיעות במהלך שימוש השוטף איתה.

שינוי נוסף שנעשה ב-Voyager 5200 בהשוואה לקודמת הוא מנגנון הטעינה. יש כעת תמיכה בחיבור כבל ל-microUSB באופן ישיר ללא צורך בשימוש בשקע טעינה ייעודי. אמנם החיבור נותר במקומו, אך החברה השכילה לנצל זאת לשימוש בעמדת הטענה הנמכרת בנפרד ומספקת עד שני מחזורי טעינה נוספים.

אם כבר בסוללה עסקינן, אז זמני העבודה של Voyager 5200 מצוינים. פלטנרוניקס מבטיחה 9 שעות שימוש ומבחינתנו זה תורגם ל-5 ימי עבודה עמוסים, שבהם היא עבדה בשיחות ובמצב המתנה כ-10 שעות מידי יום עד שדרשה טעינה חוזרת.

קרא עוד:  חברת Ultimate Ears השיקה את WONDERBOOM 2

אפשרויות חכמות

הדיבורית תומכת בפקודות קוליות. אפשר לדוגמה לענות לשיחה בהוראה הקולית Answer, או לומר Ignore לדחייתה. כאשר היא במצב 'השתק' מקבלים תזכורת בפרקי זמן קצובים כדי לזכור שזה לא בדיוק הזמן המתאים לבצע שיחה. יש גם תמיכה בפקודות קוליות של הסייעת הווירטואלית Google Assistant או סירי (Siri).

מלבד זאת, דרך אפליקציית Plantronics Hub ניתן לצפות במצב הסוללה ולשנות הגדרות שונות. לדוגמה, ניתן להגדיר כי היא תענה אוטומטית לשיחה מהרגע בו מניחים אותה על האוזן. באותו אופן ניתן להגדיר שהמוזיקה תושהה בזמן שבסירים אותה. ניתן גם לאתר את האוזנייה מרחוק באמצעות דרך האפליקציה, אבל רק במגבלת טווח הבלוטות'.

Voyager 5200 היא מהדיבוריות היותר איכותיות בהן השתמשנו. היא קשיחה ועמידה, מסוגלת לעמוד בקצב עבודה מסיבי, ואיכות האודיו פשוט מצוינת. פחות אהבנו את גודלה, אבל זה דבר שמתרלגים אליו יחסית בקלות.

מחירה של האוזנייה הוא 420 שקל. דגם Voyager 5240 עם עמדת הטעינה נמכר ב-550 שקל. סביר בהחלט ביחס לתמורה.