חברו הטוב ביותר של הסמארטפון, אחרי הכיסוי כמובן, הוא דיבורית ה-Bluetooth וכפי שכבר סקרנו את מגוון הדיבוריות שיש בשוק, לבחור אחת נכונה זה בהחלט לא משימה פשוטה. היום אנחנו סוקרים את הדיבורית Plantronics M155 המעוצבת והקטנה שמנסה להשתלב במקום טוב באמצע.

עיצוב קלאסי
דגם ה-M155 הוא האח הגדול של דיבורית ה-M100, המגיעה בעיצוב מעודן יותר ועגלגל, בעלת מראה קלאסי, ארוך ומינימליסטי. הדיבורית קיימת בצבע שחור ולבן בעלת מסגרת כסופה עליה ממוקמים כפתור השליטה בעוצמת השמע בחלק העליון, כפתור כיבוי והדלקה בחלק התחתון וכניסת microUSB בחלק האחורי. לגבי הכפתורים נציין כי כפתור בודד בודד לעוצמת השמע ישנה את העוצמה כלפי מעלה ב-3 דרגות ואז חוזר לעוצמה הנמוכה ביותר בהתאם למספר הלחיצות. כפתור הכיבוי וההדלקה שלדעתנו נוח ביותר מכבה את הדיבורית כשאינה בשימוש, זאת במקום פתרונות אחרים של לחיצה ארוכה או סגירה של פומית.

בגב הדיבורית (החלק הצמוד לפנים) ממוקם המיקרופון הכפול ונורת LED לבנה שבקושי נראית, חסרון שהתגברו עליו ב-Plantronics שכן כדי לדעת האם הדיבורית פועלת מספיק להסתכל על כפתור ההדלקה שכאשר הוא כבוי ישנו סימן אדום וכאשר דלוק הסימן ירוק.

הדיבורית קלת משקל, 7 גרמים בלבד משקלה ומגיעה עם אטמי סיליקון וקשת שקופה לאוזן. היא נוחה מאוד על האוזן, ולא נדרש למי שלא מעוניין להשתמש בקשת שכן האטמי הסיליקון מגיעים היום עם מיני קשתות היוצאות מהאטם ותומכות באוזן בצורה טובה. אטם הסיליקון נעים למגע ויושב היטב על האוזן כשהוא מגיע עם עוד 2 גדלים שונים באריזה להתאמה מקסימלית בהתאם למשתמש. בנוסף באריזה ישנו גם קשת פלסטיק בודדת שבשבילנו היא מסייעת לא רק כדי לייצב את האוזנייה על האוזן אלא גם להשחיל אותה על קצה החולצה שלנו כאשר היא לא בשימוש.

קרא עוד:  סקירה: JLab Studio - אוזניות בסיסיות המציעות איכות שמע מפתיעה

דבר אלי בקול
כטרנד אופנתי, הדיבור הקולי הגיע גם לכאן, לדיבוריות הזולות יותר וגם ב-M155 ניתן להשתמש בפקודות קוליות. אמנם לא מדובר בפקודות בדומה ל-Siri, אבל יש כאן שתי פונקציות חביבות. כאשר שיחה נכנסת, נוכל לומר "Answer" והדיבורית תעביר את פקודת המענה מבלי ללחוץ על כפתור. כך גם אם נאמר "Ignore" וצלצול השיחה יושתק. אם לנו שירות פקודות קוליות בסמארטפון, לחיצה על כפתור הדיבורית יזניק את העוזרת כדי לשמוע מה יש לנו לומר לה ובכל הדלקה נשמע את זמן הסוללה הנותר בשעות, ואלו מהמכשירים התחברו לאוזנייה ("Phone one connected"). השפה היא כמובן באנגלית, בקול נשי אך עם מבטא בריטי כבד.

איכות משתנה
את איכות הסאונד של האוזניה אפשר להגדיר כסוכן כפולה. מצד אחד יש לנו את השיחות ששם איכות הקול סבירה עד טובה ולא היו יותר מידי הפרעות כשהסאונד נשמע טוב עד למרחק של כ-8 מטר מהמכשיר. מצד שני יש את העובדה כי האוזנייה מאפשרת להשתמש בה גם כאמצעי מדיה ולא רק כדיבורית (A2DP), כך שכל צליל, מוזיקה או הוראות ניווט מה-Waze נשמעים באוזנייה, ואז האיכות עולה. אמנם אין באס (לא שציפינו), והיא אינה יכולה להוות כתחליף לאוזניות סטריאופוניות מבחינת איכות הסאונד, אך לשימושים בסיסיים היא מספקת. כך בצורה הזו ניתן להאזין למוזיקה, לצפות בסרטים והכל בזמן שהאוזנייה עלינו ואנחנו נראים ממש עסוקים. אופציה נחמדה ושימושית, אולם קרה לנו לא פעם שתהינו מדוע לא נשמע סאונד מהמכשיר (כמו הוראות ניווט, מוזיקה) עד שגילינו שהמוזיקה בוקעת מהאוזניה. יש לציין כי ניתן לבטל את אפשרות השימוש האוזניה כאמצעי אודיו וגם לא הצלחנו לומר כמה זה מבזבז מחיי הסוללה של האוזנייה והמכשיר.

קרא עוד:  בלי טובות: HarmonyOS של וואווי תתחרה בגוגל, מיקרוסופט ואפל

לאוזנייה זוג מיקרופונים שמספקים את איכות השמע הטובה לצד השני, אולם אין לה כל מסנן רעשים ובסביבה רועשת היא מעבירה את הרעש כפי שאנו שומעים אותו, דבר נוראי במיוחד שמדובר במקום רועש. אם אתם מתכננים ללכת ברחוב ולדבר, או אפילו ברכב כאשר הרדיו והחלונות פתוחים – זה לא יעבוד.

סוללה
גודלם הקטן של הדיבוריות גם משפיע על חיי הסוללה, כאשר ה-M155 מספקת עד 5 שעות דיבור או 9 ימי המתנה. לנו היא הספיקה בממוצע לכ-4 ימים ללא צורך בהטענה, מעט נמוך בהשוואה ל-M100 שבהגדרה מאפשרת 6 שעות עבודה, ונראה כי אם היינו מכבים את אפשרות השימוש כאמצעי האזנה למדיה הסוללה הייתה מחזיקה לנו יותר. בנוסף, ישנה אפליקציה לאנדרואיד ולאייפון המציגה חיווי על זמן הסוללה כאשר הדיבורית מחוברת (ונעלמת כאשר לא מחובר), פונקציה נחמדה בפני בעצמה, וכן האפליקציה גם מסבירה (באנגלית) כיצד יש להשתמש בכל האפשרויות ומאפשרת להקליט את עצמכם דרך הדיבורית, אך לא את השיחה.

הטענת הדיבורית מתבצעת במעטן בעל חיבור microUSB, או דרך כבל USB למחשב המגיע בערכה, שלגביו נציין כי הוא אינו חוסם את יציאת ה-USB שכן זהו כבל כפול בעל כניסה משורשרת ל-USB נוסף ומאפשר לחבר התקנים נוספים עליו ובמקביל להטעין את הדיבורית.

לסיכום, ה-Plantronics M155 נמצאת במקום טוב באמצע. היא טובה יותר ממוצע הדיבוריות הקיימות וגם ברמת המחיר היא מספקת תמורה טובה (החל מ-250 ש"ח).  היא בעלת עיצוב קלאסי ונוחה על האוזן, אין לה פיצ'רים מיוחדים פרט לאפליקציית הסמארטפון שלרוב שמור לאוזניות היוקרתיות ומעבר לחסרון העיקרי שלה בסינון רעשי רקע, היא עושה את העבודה מצוין.