באתר מבחני הצילום DxOMark התפרסם המבחן בעבור Pixel 4, דגם הטלפון החכם האחרון מבית גוגל (Google). בגוגל טוענים לשיפור דרמטי בביצועי הצילום, וב-DxOMark אכן מאשרים כי יכולות הצילום של Pixel 4 עדיפות משל קודמו, אולם בהשוואה למכשירים אחרים הוא נאלץ להסתפק "רק" במקום השמיני בטבלה, מתחת למכשירי דגל מתחרים כדוגמת ה-Mate 30 Pro של וואווי (Huawei), ה-OnePlus 7 Pro וה-Galaxy S10 של סמסונג (Samsung).

ב-DxOMark מציינים כי הפיקסל 4 רושם התקדמות נאה בכל הקשור לצילומי סטילס, עם שיפורים רבים באיכות הצילום והצבע, רמת הדיוק של התמונות ומידת הגרעון. עם זאת, הציון הסופי (112) נפגע בשל העדרן של עדשות נוספות – עדשה לצילום בזווית רחבה, או חיישן עומק. בגוגל סבורים כי עיבוד תמונה מתקדם באמצעות בינה מלאכותית יכול לפצות על העדרה של חומרה פיזית, אך נראה שלפחות בינתיים מכשירים המצוידים במערך צילום של שלוש ואף ארבע עדשות בכל זאת מסוגלים ליותר.

מצלמת הסלפי של Pixel 4 זכתה במבחן לציון זהה לזה של מצלמת Pixel 3 (ציון 93), זאת למרות שהפעם החליטה גוגל להשתמש בחיישן אחד בלבד במקום שניים. גם כאן, יש מכשירים מתחרים שקיבלו ציון גבוה יותר משמעותית, כדוגמת ה-Galaxy Note 10 (ציון 99) וה-ZenFone 6 של אסוס (ציון 98). ב-DxOMark מסכמים כי יכולותיו של המכשיר אכן מתעלות על אלו של טלפונים חכמים אחרים בעלי מערך עדשות דומה, אולם בכדי להתחרות בדגמים הטובים ביותר גוגל תאלץ ללכת בתלם ולהציע מערך עדשות מתקדם יותר בדגמים הבאים.

קרא עוד:  סוני חשפה את Xperia 1 II וזה אחד הטלפונים המרשימים ביותר בינתיים ב-2020

וידאו: מבחן הצילום ל-Pixel 4