מכשירי הפיקסל 3 (Pixel 3) של גוגל (Google) החלו בשבוע האחרון לעשות את דרכם ללקוחות הראשונים שמיהרו להזמינם, וברשת כבר מופיעים דיווחים על תקלות. הדיווח החמור ביותר מתייחס למה שנראה כחוסר יכולת של Pixel 3 לנהל את זיכרון העבודה (RAM) באופן אפקטיבי. התוצאה היא שלא ניתן במקרים רבים להפעיל מספר אפליקציות בו-זמנית, והפעלה של אפליקציה חדשה עשויה להביא לסגירתן של אפליקציות שנפתחו קודם לכן.

דוגמא אחת החוזרת על עצמה בדיווחים היא סגירתן של אפליקציות לניגון מוזיקה כדוגמת ספוטיפיי (Spotify), או אפליקציות המשמשות להאזנה לפודקאסטים, בעת צילום תמונות – המכשיר פשוט לא מצליח להתמודד עם שתי הפועלות במקביל. עיתונאי טכנולוגיה שנתקלו בבעיה והשוו את יכולות Pixel 3 לאלו של מכשיר ה-OnePlus 6, מדווחים כי למכשיר הסיני אין כל בעיה להתמודד עם כמות גדולה יותר של אפליקציות הפועלות זו לצד זו.

בעוד שרבים מהמדווחים חושדים כי כמות הזיכרון שאותו בחרה להתקין גוגל במכשיר, 4 גיגה-בייט, קטנה מידי והיא זו שגורמת לבעיות, ייתכן גם שמדובר בכשל במערכת ניהול הזיכרון של מערכת ההפעלה – ובמקרה זה גוגל תוכל לפתור אותו באמצעות עדכון תוכנה. תגובתה הרשמית של החברה לדיווחים טרם נתקבלה.