שירות ההזרמה של דיסני

עוד לא עבר שבוע מאז השקת +Disney, שירות הזרמת הווידאו של דיסני (Disney) ולחברה מתברר שהדרך לנחלה ולרווחים תהיה קשה: האתר TorrentFreak מדווח כי תוך שעות מספר מהשקת השירות, ביום שלישי שעבר, כבר ניתן היה למצוא ברשת להורדה את הפרק הראשון של הסדרה הבלעדית 'המנדלוריאן' (The Mandalorian) בכמה וכמה גרסאות באיכויות וגדלים שונים, כאשר לכל גרסה מאות מקורות.

אמנם, +Disney אינו שירות הזרמת הווידאו היחיד שממנו מצליחים לשאוב תכנים לאתרי טורנטים – תכנים מנטפליקס (Netflix), אמזון פריים וידאו (Amazon Prime Video) ושירותי אפל (Apple) השונים מועלים לאתרים פירטיים כבר זמן רב, אך אלו זמינים במלואם כמעט במדינות רבות בעוד השירות של דיסני הושק בינתיים בארצות הברית, קנדה והולנד בלבד.

דיסני, מצידה, מתרכזת לפי הדיווח באתר בשליחת דרישות להסרת תוצאות פירטיות מגוגל במקום לוותר על הניסיון לתחזק שירות הזרמה משלה. החברה כבר שלחה לגוגל בקשות רבות להסרת קישורים לתכנים שהועתקו מהשירות שלה, וזמן קצר לפני השקתו אף פרסמה הצעת עבודה ל-'מנתח מידע ושווקים' עבור צוות מודיעין הפירטיות שלה.

אלפי חשבונות פרוצים

אבל פירטיות אינה הבעיה היחידה של דיסני. האתר ZDNet מדווח כי אלפי חשבונות של משתמשי השירות כבר נפרצו על ידי האקרים, שמנצלים אותם בדרכים שונות.

השקת השירות לוותה בלא מעט תקלות – מה שלא מפתיע, לאור העובדה שתוך יממה נרשמו לשירות יותר מ-10 מיליון מנויים – אבל בין התלונות על עומס שהאט את ההזרמה, נבלעו לא מעט תלונות ממנויים שתוך שעות או ימים בודדים מההרשמה נחסמו מגישה לחשבונם, וקיבלו הודעה לפיהם כתובת הדוא"ל והססמה לחשבונם הוחלפה.

קרא עוד:  הממשל האמריקאי: וואווי שתלה דלתות אחוריות למעקב ברשתות בכל העולם

לפי ZDNet, חלק מהמנויים נפרצו בקלות, משום שהשתמשו בכתובות וססמאות שכבר נחשפו בעבר, וחלק נפרצו ככל הנראה משום שרושעות על המכשירים מהם ניגשו לשירות גנבו את פרטי ההתחברות שלהם.

עתה, ניתן למצוא בפורומים ואתרים שונים המיועדים להאקרים חשבונות לשירות של דיסני במחירים שנעים בין 3 ל-11 דולר. באתרים אחרים אף ניתן למצוא שמות משתמש וססמאות המחולקות חינם לכל מי שרוצה להתחבר לחשבון.

מכיוון שדיסני מאפשרת שיתוף שם משתמש וססמא כדי לאפשר לבני משפחה, לדוגמה, להשתמש במנוי אחד, לא סביר להניח שהחשבונות החשופים יפריעו כלל לבעליהם החוקיים כל עוד לא ישנו המשתמשים בהם את שם המשתמש והססמה.