אם אתם מהאנשים שגולשים מדי פעם באתרי הורדות סרטים, ודאי שמתם לב שבימים האחרונים צצו פתאום ברשימת ההורדות לא מעט סרטים הוליוודיים שמציגים ממש עכשיו בבתי הקולנוע, או עתידים להיות מוצגים בחודשים הקרובים. לא מדובר בעותקים פיראטיים גרועים של אנשים שמצלמים את המסך במצלמת וידאו, אלא בסקרינרים אמיתיים (באיכות DVD אמנם) שמצאו את דרכם לרשת, ביניהם הסרט חדש של טרנטינו ("The Hateful Eight"), החדש של ספילברג ("Bridge of Spies"), הסרט של ג'ניפר לורנס שזה עתה עלה לאקרנים ("Joy"), הסרט עם וויל סמית' ("Concussion"ׂ) ועוד רבים אחרים. כמו תמיד במקרים כאלה, ישר מחפשים את מקור ההדלפה הפוחז. הפעם גם מצאו אותו.

סימן מים ייחודי שהוטמע בעותקי הדיוידי הללו הוביל את הרשויות לאדם בשם אנדרו קוסוב, מבעלי חברת מדיה בשם "Alcon Entertainment". קוסוב קיבל את עותקי הסרטים הללו במסגרת עונת הפרסים בה נשלחים סקרינרים של הסרטים לאנשי מפתח בתעשייה על מנת להכניס אותם לרשימת מועמדויות שונות. העותקים הגיעו למשרדו של קוסוב ואחד העוזרים במשרד חתם עליהם ידנית. קוסוב עצמו טוען כי הוא מעולם לא ראה את החבילה, וכי לא הניח יד על שום עותק, והוא הציע לשתף פעולה עם ה-FBI בחקירה פנימית במשרד כדי לגלות מי בדיוק הדליף.

בינתיים, הסרטים הללו הורדו כבר מאות ואלפי פעמים על ידי גולשים ברשת, ובהוליווד חוששים כי זה יפגע ברווחיות הסרטים הללו בקופות. יחד עם זאת, ראוי לציין שזו לא פעם ראשונה ולא שניה שעותקים מוצאים את עצמם באינטרנט במהלך עונת הפרסים, כך שאולי באמת כדאי לשקול לשנות את השיטה כולה.