עד לפני מספר שנים, המחשבה על לקנות מחשב שלם בפחות מ-100 שקלים נשמעה דמיונית. היום זה חלק מהמציאות, ולמציאות הזאת הולך להצטרף מחר מוצר חדש ומסקרן במיוחד: ה-Pine 64 הוא מחשב-על-מודול שאמור להיות עוצמתי הרבה יותר מכל המוצרים הדומים הקיימים בשוק כיום, כדוגמת Raspberry Pi, ולעלות 15 דולר בלבד.

המודול הבסיסי של ה-Pine 64 יכלול מעבד 64 ביט עם ארבע ליבות Cortex-A53 במהירות שעון של 1.2GHz, זיכרון RAM של 512MB, מעבר גרפי ARM Mail 400P2, שני חיבורי USB, חיבור רשת וחיבור HDMI שתומך בהעברת מדיה ברזולוציית 4K. כל זה ב-15 דולר בלבד. מי שירצה להשקיע עוד קצת יוכל לשדרג את כמות ה-RAM ל-1GB, ולהוסיף למודול שלל תוספות אחרות כמו מחברים נוספים, משטח מגע ועוד.

המהנדסים של Pine מבטיחים שגם גרסת ה-15 דולר הבסיסית כוללת את כל מה שצריך כדי להשתמש בו כמחשב מתפקד לכל דבר ואפילו לא מחשב חדש במיוחד. המחשב יתמוך במערכת ההפעלה Android 5.1 (או אובונטו), מה שיאפשר למשתמשים לצפות באמצעותו בסרטים, לעבוד על מסמכי וורד, לשחק במשחקים ועוד.

מפתחים שיהיו מעוניינים להשתמש במודול כבסיס ליצירות אחרות יוכלו לעשות זאת באמצעות שלל מחברים, כולל מחבר 40 פינים המוכר לבעלי Raspberry Pi. אנשי Pine כבר עובדים על רכיבים שיהיה ניתן לחבר ל-Pine, ביניהם מצלמה, מקלדות, שלטים רחוקים ועוד.

קמפיין מימון ל-Pine 64 צפוי לעלות מחר לקיקסטארטר.