חברת נטפליקס (Netflix) הודיעה כי היא מגבירה את הפיקוח על תכנים שזמינים לצפייה על ידי ילדים, ומאפשרת מנגנוני שליטה מורחבים עבור הורים שחוששים שילדיהם ייחשפו לתכנים לא הולמים בשירות.

כצעד ראשון, מאפשרת נטפליקס להורים לחסום תכנים ספציפיים, כלומר סרטים או סדרות טלוויזיה, באמצעות קוד אישי שנועל את התוכן לפני הצפייה, וכדי להמשיך בה יש להקיש אותו. עד כה אפשרה נטפליקס חסימת תכנים כללית עבור כאלו שמדורגים כבלתי הולמים לצפייה עבור ילדים, אך כעת היא מודה שלפעמים האלגוריתם שלה לא תואם את דרישות כל המשפחות, ועל כן מעניקה להם שליטה עמוקה יותר.

מעתה, במסך שליטת ההורים, ניתן יהיה לחפש בתיבת החיפוש תכנים שזמינים לצפייה ולהוסיף אותם לרשימת התכנים החסומים בלי קשר לדירוג. "אנחנו מבינים שכל משפחה היא שונה", מסרה נטפליקס, "ושלהורים יש השקפות אחרות על מה הולם לצפייה עבור גילאים שונים".

השינוי השני שמנהיגה החברה הוא דירוג מפורט יותר עבור התכנים: מעתה בפינת המסך השמאלית (או הימנית בממשק העברי) תופיע בתחילה כתובית שמפרטת למי מתאים התוכן, ומה בדיוק ישב בו, בין אם מדובר בהומור גס, אלימות, סצנות מיניות וכו'. "אנחנו רוצים לוודא שהצופים מודעים לחלוטין לרמת הבגרות של התוכן לפני שהם מתחילים לצפות בו".

החברה טוענת כי השינויים ייכנסו לתוקף בהדרגה בחודשים הקרובים לגבי כלל התכנים בכל האפליקציות והאתרים, בכלל המדינות בהן היא זמינה.