אפליקציה חדשה וחינמית למכשירי האייפון (iPhone) מאפשרת צילום אנימציות (בפורמט GIF), כלומר סדרה של תמונות הרצות בצורה רציפה ומתמשכת. בעוד זה לא ממש חדש, האפליקציה כן מכילה ספרייה מגוונת של אפקטים חיים אשר ניתן להחיל על התמונה, הוספת טקסט וטאץ' אישי המעניקים לתוצר הסופי מראה ייחודי יותר.

Piku Piku זו שמה, אשר מכילה מספר פונקציות בסיסיות כגון מצבי צילום (אנימציית GIF או סרטון וידאו רגיל), כפתור צילום, החלפה בין מצלמות המכשיר, הבזק (פלאש) פנימי ואחורי, צילום אוטומטי בעזרת טיימר, ופילטרים שונים ומגוונים לבחירה מיידית לפי רצון המשתמש וכל שצריך כדי לצלם הוא לכוון את המצלה וללחוץ על הכפתור. בנוסף לכך, האפליקציה תומכת באפשרות ה-3D Touch במכשירי האייפון החדשים, כך שלחיצה על התמונה תעיר אותה לחיים וכמו כן מאפשרת גם הוספת ווידג׳ט (Widget) בחלון מרכז העדכונים.

ישנה כמובן אפשרות שיתוף ברשתות החברתיות (Twitter, Facebook, iMessage ו-Tumblr) אשר תומכות בהצגת קובץ מונפש, אולם בקרב אפליקציות בסגנון Whatsapp ו-Instagram אשר אינן תומכות בפורמט GIF, התוצר הסופי יפורסם כסרטון רגיל. למרות שהיישום הוא חינמי הכולל פילטרים ואפקטים רבים, על מנת לקבל גישה לספרייה המלאה ישנם רכישה פנימית.

האפליקציה זמינה להורדה בחינם מחנות ה-AppStore ודורשת את מערכת ההפעלה iOS 8 ומעלה. כרגע זמינה רק במכשירי האייפון, וגרסת ה-iPad נמצאת בשלב זה בתהליכי פיתוח. לאלו התוהים – מפתחי האפליקציה מסבירים מדוע בחרו את השם ״Piku Piku״ ולדבריהם, בזמן ששהו בחופשה בהונג קונג, שמעו הורים הצועקים את המילה על מנת לעודד את הילדים המצולמים לחייך.

קרא עוד:  ועכשיו גם אינסטגרם מתעדכנת עם מצב כהה