פיקו (Pico), חברה יפנית המתמחה במציאות מדומה הכריזה על ה-Pico Neo, משקף המציאות המדומה העצמאי הראשון מתוצרתה. בהודעה לעיתונות צויין כי זהו משקף המציאות המדומה הראשון אשר מטמיע מערכת זיהוי מיקום במרחב בשישה צירים (Six degrees of freedom או 6DoF, בקיצור) גם במשקף עצמו וגם בבקרי השליטה.

ה-Pico Neo מביא את הטכנולוגיות האחרונות בתחום משקפי המציאות המדומה הפועלים באופן עצמאי וללא תלות בחיבור של מחשב או הכנסה של מכשיר טלפון חכם. מספר יצרניות נכנסו כבר לתחום שהבולטת שבהן היא HTC עם משקף המציאות המדומה העצמאי VIVE Focus אשר נחשף בחודש שעבר.

Pico Nico Headset and Wand

כאמור, גם פיקו תתחרה בתחום עם ה-Pico Neo אשר מבוסס על מערכת-על-שבב מדגם Snapdragon 835, וניכן בתצוגה באבחנה של 3K באמצעות זוג מסכי LCD באבחנה של 1440×1600 פיקסלים. כמו משקף המציאות המדומה של HTC, גם ה-Pico Neo מבוסס על פלטפורמת ה-VIVE Wave כך שתכנים, משחקים וחוויות שנכתבו עבור משקף ה-VIVE Focus נדרשים להיות תואמים גם למשקף של פיקו.

כדי להתבלט בתום מציעה החברה לרוכשים זוג בקרי שליטה המצוידים גם הם חיישנים תנועה בשישה צירים. על פי הודעת החברה זוג הבקרים יציע חווית שליטה טוב יותר: "המשתמש יוכל בקלות לזוז או להתחמק מהתקפות בעולם הווירטואלי ואף לבצע פעולות מורכבות הדורשות שימוש בפעולות ידיים דו-כיווניות".

תאריך ההשקה של Pico Neo טרם נמסר אך זה זמין להזמנה מוקדמת בסין במחיר של 749 דולר. בחברה מתכוונים להביא המשקף גם למערב אך כרגע אין לחברה חלון זמנים משוער.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.