תאי צילום תמונות הפספורט שהיו מוצבים בקניונים רבים בעשורים האחרונים הפכו עם השנים לשימושיים פחות ופחות. אטרקציה חדשה שהושקה הבוקר (ב') בקניון איילון שברמת-גן מנסה להציע חלופה לאותם התאים באמצעות יצירת דמות תלת-מימדית של המצטלם ואפשרות לשלבה עם אנימציה משעשעת.

את האטרקציה מפעילה חברת פוטורו תלת-מימד (Photuro-3D) וזו כוללת עמדת צילום אליה נכנס הלקוח. הסריקה מתבצעת תוך 3 שניות וכעבור תהליך עיבוד של כ-2 דקות ניתן לקבל לטלפון האישי, או לכתובת המייל, קישור עם דמותו התלת-מימדית של המצטלם. כמו כן, מתקבל גם סרטון אנימציה של המצטלם מבצע פעולות ספורטיביות שונות, למרות שבעת הצילום הוא כלל לא זז.

טכנולוגיה כחול-לבן

העמדה החדשנית מתבססת על טכנולוגיית סריקת תלת-המימד של חברת מנטיס ויז'ן (Mantis Vision) הישראלית. באמצעות 22 מצלמות, תאורה איכותית ועיבוד תוכנתי מתקדם – מתקבל דיוקן של המשתמש ובו ניתן לעשות שימושים מגוונים, כמו צפייה בדמות מכל זווית, שילובה על גבי רקעים שונים ואפשרות להוסיף כיתוב ואף קובץ אודיו. החברות גם הציגו את היכולת לשתול את דמותו של המצטלם גם במשחקי מחשב, דוגמת GTA, ובקרוב ניתן יהיה לצפות בדמויות במכשירים המציגים מציאות מדומה ורבודה.

גיל בן דורי (52), שותף מייסד של חברת פוטורו, מראה לנו אנימציה של אשה מבוגרת המבצעת תנועות קפואירה. "זאת אמא שלי, אשה בת 75", מסביר גיל ל-TGspot. "אני מתערב איתך שלהרים רגל עבור אשה בגיל כזה זה מאוד קשה, אבל באנימציה אפשר לעשות את זה…היא שלחה את זה לכל החברות שלה והן 'עפו על זה'", אומר גיל.

קרא עוד:  סמסונג תשלב מודמים ל-5G במערכות שלה עוד השנה

נכון להיום, מוצבת העמדה הראשונה בקומה השנייה של קניון איילון שברמת-גן. סריקה אחת תעלה 49 שקלים, ועבור שלוש סריקות תשלמו 99 שקלים. כמו כן, מציעה החברה פסלון פיזי אישי בדמות המצטלם, החל מ-299 שקלים. בשנה הבאה תקים החברה מתחמים נוספים ברחבי הארץ, וכן תחתום על הסכמים לפריסה מחוץ לישראל באמצעות זכיינים.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.