בלומברג (Bloomberg) מדווח כי בשנה הבאה תשיק אדובי (Adobe) את הגרסה המלאה של תוכנת העריכה הגרפית הפופולרית פוטושופ (Photoshop) למכשירי האייפד. גרסה זו תהיה קרובה לגרסת המחשב האישי המוכרת במגוון תכונותיה, וניתן יהיה אף להתחיל בפרויקט העריכה באייפד ולהמשיך אותו במחשב – או להפך – באמצעות סנכרון הקבצים בענן.

כיום מציע אדובי מספר גרסאות שונות של פוטושופ למכשירי אייפון ואייפד, אולם אלו מיועדות בעיקר לשימושים ספציפיים כגון תיקון מהיר של צילומים (Photoshop Fix), יצירת קולאז׳ של מספר תמונות (Photoshop Mix), או עריכת תמונות בסיסית (Photoshop Express). הגרסה המלאה, כאמור, תכלול מגוון רחב בהרבה של כלי יצירה ועריכה, עם ממשק המותאם לשימוש באמצעות מסכי מגע או עט הסטיילוס של אפל (Apple). הגרסה תוצע ככל הנראה להורדה בחינם, אולם בכדי ליהנות ממלוא יכולותיה יידרש תשלום של דמי מנוי חודשיים.

באדובי מאשרים חלקית את הדיווח: אנשי החברה אינם מכחישים כי הכוונה היא להציע גרסה מלאה ומקיפה יותר של פוטושופ לאייפד, אולם לא מתחייבים על תאריך ההשקה. ״השאיפה שלנו היא להוציא אותן לשוק מוקדם ככל האפשר״, כך לפי סקוט בלסקי (Scott Belsky) המנהל את התחום. ״זה מאוד מורכב לקחת מוצר מתוחכם וחזק כמו פוטושופ ולגרום לו לפעול על מכשיר מודרני כמו האייפד״.