כל אחד מאיתנו שרוצה לקנות סלולרי חדש מחפש בו בין היתר קישורית WiFi (למה לגלוש בדור 3 ולשלם כסף, אם אפשר לעשות זאת בחינם?), במיוחד בגלל הפיזור הדי נרחב, של הרשתות האלחוטיות שקיימות בכל קניון, מסעדה או אצל השכן (שלא חסם את הרשת שלו). את זה הכניסה סמסונג במצלמה החדשה שלה ST80 שהוצגה בתערוכת פוטוקינה 2010, המתקיימת ממש עכשיו בגרמניה, ותצא לשוק בארץ בחודש הקרוב. תוכלו לצלם ולהעלות ישירות לפייסבוק, YouTube ואף לאלבום שלכם בפיקסה, זאת מבלי צורך במחשב והכל דרך מסך מגע 3 אינצ' עם ממשק צבעוני ונוח. בדקנו וראינו מה היא באמת שווה..

קלה לתפעול, ללא עדשה רחבה
ה-ST80 היא מצלמה קטנת ממדים (92×55.4×18.5 מ"מ), בעלת חיישן 14.2 מגה פיקסל, ומסך מגע רחב 3.0" מסוג OLED. במצלמה זו  תמצאו 3 כפתורי הפעלה בלבד; כפתור הדלקה/כיבוי, כפתור PLAY לצפייה בתמונות/וידאו וכפתור הצילום (שסביבו תמצאו את טבעת הזום). רוב תפעול המצלמה נעשה בעזרת מסך המגע. תפריט המצלמה דומה מאוד לשאר מצלמות סמסונג, בעיקר לאלה עם מסך המגע. לא יקח לכם זמן רב להתמצא בתפריט, כן שרוב הפונקציות נמצאות על המסך ובלחיצה אחת תוכלו להיכנס ולשנות כל ערך אפשרי, רזולוציה, WB, פיצוי חשיפה, ISO וכו'.
איכות הצילום בתמונה הסופית סבירה בהחלט. בצילומים באור יום התקבלו תמונות טובות מאוד. בעיה קלה ב-WB התקבלה בעיקר בצילומים בצל, כאשר התמונות קיבלו מעט גוון כחול. בצילומים במקומות חשוכים נוצרו בעיות בעיקר ברעש הדיגיטלי בתמונה מעל 800 ISO.
אפשר לומר כי עדשת זום X3 (של 35-105 מ"מ), היא בין הדברים העיקריים שמצאנו בהם חסרון. היום, בעיקר שאתם רוצים לצלם צילומי נוף רחבים, או לצלם מבנים גדולים בתוך העיר, אתם חייבים עדשה רחבה, לפחות 28 מ"מ, כדי להכניס את כל האובייקט לתמונה מבלי להתרחק ממנו. כן נציין את היתרון הנחמד, אשר אינו קיים בכל המצלמות, הוא היכולת להטעין את המצלמה דרך חיבור USB במחשב (בנוסף לחשמל).

קרא עוד:  סקירה: ADATA HD680 - כונן נייד וקשוח

מצלמים ב-HD
למצלמה יכולות צילום וידאו באיכות (720p 30fps (H.264, באורך של עד 80 דקות (תלוי כמובן בנפח כרטיס הזיכרון). למצלמה 2 אפשרויות צילום וידאו, האחת רגילה בה אתם יכולים לקבוע ערכים שונים בצילום, ובשניה מצב וידאו SMART בה המצלמה בוחרת לבד כיצד לצלם עפ"י התנאים הנקלטים במצלמה. איכות הוידאו טובה בעיקר בצילום באזור מואר, כאשר תרצו לצלם באזור חשוך יחסית תבוא לביטוי בעיה בחוסר פרטים וחדות באובייקט המואר יותר משאר הסביבה.

שיתוף תמונות מעולם לא היה פשוט יותר
הדבר שמשך אותנו במצלמה היא קישוריות ה-WiFi, שאמנם לא דבר חדש אך עם ירידת המחירים הדבר נגיש להרבה יותר משתמשים. המצלמה מקלה רבות על שיתוף תמונות באינטרנט. תוכלו בקלות להתחבר לכל רשת אלחוטית הקיימת באזור, ולשלוח במייל לכל מי שתרצו ולכמה אנשים שתרצו את התמונות שלכם. פשוט מכניסים את הכתובת בתוספת כמה מילים, בוחרים את התמונות שרוצים לשלוח ולוחצים OK. יתרה מכך תוכלו להעלות את התמונות ישירות לפייסבוק, פיקסה או אפילו להעלות סירטונים לYouTube. בנוסף לכל תקבלו 3 חודשים חינם בחברת bingo בעלת 100 אלף נקודות אלחוטיות הפזורות בעולם. למצלמה גם תמיכה ב DLNA המאפשר לכם להציג את התמונות ישירות מהמצלמה ללא חיבור כבלים על מסכים תומכים.

אם אתם מחפשים משהו חדש במצלמה, WIFI זה הדבר הבא, ואין ספק כי מצלמה עם מפרט טוב כמו ST80, עם מידות קטנות, מסך מגע וחיישן 14.2 מגה פיקסל, צילום וידאו HD בנוסף ל WIFI המאפשר העלאת תמונת בצורה מהירה לרשת, הופך את המצלמה לאטרקטיבית ביותר. המצלמה תצא לשוק בארץ בחודש אוקטובר הקרוב במחיר 1000 ש"ח לערך.

קרא עוד:  סמסונג שחררה עוד עדכון ל-Galaxy S10 וגם הוא מביא תכונות מ-Note 10

הכותב היה אורח של חברת סמסונג בתערוכת פוטוקינה.