האימרה "למישהו יש מטען לאייפון" כבר הפכה להיות סוג של בדיחה שחוקה, אך היא מתארת את הרגשתם של מרבית מבעלי הסמארטפונים: זמן הסוללה הוא פשוט לא מספיק. בעוד שמעבדי המכשירים, רזולוציית המסך, איכות המצלמה השתפרו ללא הכר, נראה כי דווקא הסוללה נשארה מאחור.

מספר חברות מנסות לפצח את התעלומה כיצד לשמור על מכשיר הטלפון כמה שיותר דק ובו-בזמן להציע זמן סוללה נסבל. ישנן פתרונות תוכנה כמו יישום ה-Smart Action אשר מוטמע במכשירי מוטורולה החדשים ובאמצעות סט של כללים מאפשר לכבות קישוריות לא שמישות של הטלפון, או פתרונות חומרה כמו הליבה החמישית במעבדי Tegra 3 של NVIDIA אשר נמצאת בשימוש כאשר אין צורך בכוח עיבוד רב וכך חוסכת בצריכת הסוללה.

איזה סמארטפון "לא רואה מטען"?
האתר GSM Arena ביצע בדיקה מהו הסמארטפון עם זמן הסוללה הארוך ביותר, ביצועי הסוללה נבדקו בשלושה תחומים זוללי סוללה: בזמן שיחה, צפייה בווידאו וגלישה באינטרנט. נוכל לחסוך ממכם את המתח ולספר כי המנצח-הלא-מפתיע בכל התחומים הוא ה-Razr MAXX של מוטורולה, האח ה"עבה" (רק ב-2 מ"מ) של ה-Razr אשר מצוייד בסוללה ענקית בעלת 3,300mAh.

 

גלישה סלולרית
היה ניתן לגלוש באינטרנט באמצעות ה-Droid MAXX במשך כ-7 שעות ו-23 דקות. הרבה יותר מה-Galaxy S II וה-Nokia N9 שהחזיקו מעמד כ-4 וחצי שעות, באופן מפתיע ה-MAXX החזיק מעמד רק 27 דקות יותר מה-iPhone 4S, אשר מצוייד בסוללה של 1,432mAh וזאת כנראה הודות להתאמה ההדוקה בין מערכת ההפעלה לחומרה והעובדה שהמסך של ה-iPhone קטן באינצ' ממסך ה-Droid MAXX.

קרא עוד:  דיווח: סמסונג תציג טכנולוגיה מהפכנית בתחום הסוללות למכשירים ניידים

בתחתית הטבלה ניתן למצוא את ה-Galaxy Note וה-Galaxy Nexus שניהם החזיקו מעמד 3:31 ו-3 שעות, בהתאמה וזאת כנראה "הודות" למסך הגדול שבהם מצויידים שני המכשירים הללו.

השוואת ביצועי סוללה בשיחה

מהתוצאות ניתן ללמוד כי בעת גלישה באינטרנט, פעולה שבה רוב הזמן המסך הוא בהיר (טקסט שחור על רקע לבן), המכשירים הראשונים שחווים צריכה מוגזמת של הסוללה הם אלו בעלי המסך הגדול יותר.

זמן שיחה
זמן השיחה הרצוף של ה-Droid MAXX נמשך כ-20 שעות וחצי (!), מיד אחריו בזמן סוללה אשר קטן כמעט בחצי, ה-Galaxy Note החזיק מעמד כ-12 שעות ו-14 דקות, ה-One S החזיק מעמד כמעט 10 לעומתם ה-iPhone 4S הצליח להחזיק מעמד רק 7 שעות ו-41 דקות.

צפייה בווידאו
גם בקטגוריה הזו אין שום דבר מפתיע, ה-MAXX הצליח לנגן ווידאו במשך 14 שעות ו-17 דקות, ה-One S וה-iPhone 4S שרדו כ-9 וחצי שעות. ה-Galaxy Note וה-Galaxy S II שרדו 8 וחצי שעות ו-8 שעות בהתאמה ובמקום האחרון ניצב מכשיר ה-Lumia 710, המכשיר החלש בסדרה של מכשירי ה-Windows Phone של נוקיה.

תפקוד הסוללה לא במקום הראשון
באופן לא מפתיע, הטלפון שהציע זמן הפעולה הארוך ביותר הוא זה בעל הסוללה הגדולה יותר, אך מסתבר שצרכנים רבים כלל לא מייחסים לנתון זה חשיבות: על-פי סקר צרכנים שערכה חברת HTC, המאפיינים שמעניינים את הצרכן הפוטנציאלי הם עובי המכשיר ואיכות המצלמה, שני הנתונים הללו היו בראש מעיינים של הרוכשים הפוטנציאלים וזמן הסוללה לא מדורג כמדד שקובע האם לקנות מכשיר מסויים.

קרא עוד:  תתחילו להתרגל: מיתוג חדש למערכת האנדרואיד - וללא קינוחים

נשמח לשמוע מה אתם חושבים, האם אתם מעדיפים מכשיר דקיק או שהייתם מוכנים להקריב את הדקיקות לטובת זמן סוללה ארוך יותר, ספרו לנו בתגובות.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.